توزیع بیش از ۴۱۸ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی در منطقه مرکزی

توزیع بیش از ۴۱۸ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی در منطقه مرکزی

عصرنفت _ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه مرکزی از توزیع بیش از ۴۱۸ میلیون لیتر سوخت در سه ماه نخست سال ۱۴۰۳ در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرنفت به‌نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه مرکزی، سعید جمشیدی دراین‌باره گفت: این حجم سوخت مصرفی در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۶درصد افزایش یافته است.

وی درباره مصرف بنزین در این منطقه بیان کرد: در این بازه زمانی مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۸درصدی داشت که دلیل آن افزایش حجم سفرهای نوروزی و افزایش تولیدات خودرویی نسبت به سال ۱۴۰۲ است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه مرکزی با اشاره به کاهش ۴درصدی مصرف نفت‌گاز این منطقه در سه ماه نخست امسال نسبت به پارسال، رعایت دستورعمل طرح منطقه‌ای و کنترل سهمیه از سوی نواحی را از عوامل مؤثر این تغییر دانست.

جمشیدی با اشاره به کاهش ۳۱درصدی مصرف نفت سفید در این منطقه نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۲ افزود: گازکشی بیشتر روستاها و کنترل سهمیه تعیین‌شده از طرف ستاد از سوی نواحی از مهم‌ترین دلایل این کاهش مصرف است.

وی با اشاره به حجم موجودی انواع فرآورده‌های نفتی در انبار نفت سردار شهید رحیم آنجفی، تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه مشکلی وجود ندارد و امید است بتوانیم در زمینه سوخت‌رسانی مطلوب به هموطنان، گام‌های مؤثری برداریم.