رونمایی از ۲ کتاب حوزه گاز با حضور اوجی در مشهد

رونمایی از ۲ کتاب حوزه گاز با حضور اوجی در مشهد

عصرنفت _ دو کتاب «گذار از افت فشار» با محوریت ثبت تجربه‌های بحران افت فشار زمستان سال ۱۴۰۱ و «تجهیزات ذخیره‌سازی گاز» تالیف‌شده توسط شرکت گاز استان خراسان رضوی با حضور وزیر نفت در نمایشگاه روایت پیشرفت مشهد رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرنفت به نقل از شرکت ملی گاز ایران، جواد اوجی در این آیین که شامگاه پنجشنبه (۱۹ بهمن‌ماه) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم دولابی، رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت، مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت و گاز در نمایشگاه روایت پیشرفت مشهد برگزار شد، با تجلیل از اقدام انجام‌شده، گفت: این دو اثر می‌تواند به عنوان مرجعی برای انتقال تجارب و دانش کارکنان صنعت گاز مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

وی از کتاب «گذار از بحران افشار گاز» با تمثیل یک اثر خوب نام برد و بر اشتراک‌گذاری تجربیات کاری در بین کارکنان تاکید کرد.

حسن افتخاری، مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی هم در سخنانی اظهار کرد: زمستان پارسال به دلیل شدت، وسعت و مدت ماندگاری موج سرما شاهد افزایش قابل ملاحظه مصرف گاز تا حدود ۹۵ درصد کل تولید در بخش خانگی و عمومی بودیم.

وی افزود: با این حال، به دلیل افزایش مصارف و ماندگاری سرما، شبکه گاز منطقه شرق کشور برای مدت کوتاهی دچار مشکل شد که با تخصص و تجربه کارکنان صنعت گاز و مجموعه اقدام‌های فنی و فرهنگی این مشکل در کمترین زمان ممکن برطرف شد.

مدیرعامل گاز خراسان رضوی گفت: کتاب «گذار از افت فشار» با محوریت ثبت مجموعه تجربیات کارکنان در بحران افت فشار زمستان سال ۱۴۰۱ تالیف شده و مرجع خوبی برای همکاران در مواقع اضراری است.

افتخاری درباره کتاب «تجهیزات ذخیره‌سازی گاز» نیز افزود: ذخیره‌سازی گاز در صنایع یکی از طرح‌هایی است که می‌تواند در زمان اوج مصرف گاز سبب پایداری انرژی در بخش صنعت شود. در این کتاب تلاش کرده‌ایم تا اطلاعات و محتوای مرتبط با طرح ذخیره‌سازی گاز سنتز شده سی‌ان‌جی را گردآوری و ارائه کنیم.

نمایشگاه روایت پیشرفت تا ۲۱ بهمن‌ماه صبح‌ها از ساعت ۹ الی ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۵ الی ۲۰  در مکان حرم مطهر امام رضا (ع)، باب‌الجواد (ع)، محل دائمی نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی دایر است.