رکورد مصرف بنزین شکسته شد/ رقم مصرف بنزین به ۱۳۷ میلیون لیتر رسید

رکورد مصرف بنزین شکسته شد/ رقم مصرف بنزین به ۱۳۷ میلیون لیتر رسید

عصرنفت _ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از شکسته شدن رکورد مصرف بنزین با ثبت رقم مصرف ۱۳۷ میلیون لیتر بنزین، همزمان با افزایش ترددهای بین‌شهری در روزهای پایانی تابستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرنفت به نقل از وزارت نفت، علی‌اکبر نژادعلی در این باره اظهار کرد: رکورد مصرف روزانه بنزین در روزهای پایانی شهریو ماه، همزمان با افزایش ترددهای بین شهری و درون شهری به‌ویژه مناطق شمالی و شمال شرق کشور درحالی شکسته شده است که میانگین مصرف بنزین از ابتدای شهریورماه امسال تاکنون، ۱۲۲ میلیون لیتر بوده است.

وی افزود: میانگین مصرف بنزین در شهریورماه امسال (۱۲۲ میلیون لیتر) در مقایسه با مدت مشابه پارسال (شهریور ۱۴۰۱)، حدود ۱۲ درصد و برابر ۱۳ میلیون لیتر در روز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به مصرف بسیار بالای بنزین طی روزهای اخیر و لزوم سوخت‌رسانی به‌موقع و مناسب به جایگاه‌های عرضه سوخت تاکید کرد: با توجه به افزایش تردد جاده‌ای و خیل بسیار عظیم مسافران مسیرهای شمالی و شمال شرق کشور، از رانندگان درخواست می‌شود با تسهیل در عبور و مرور، مسیر تردد را برای نفتکش‌های حامل سوخت باز بگذارند تا سوخت موردنیاز مردم، در زمان مناسب به مبادی عرضه منتقل شود.

نژادعلی تصریح کرد: کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ستاد و تمامی مناطق کشور در وضعیت آماده‌باش برای سوخت‌رسانی مناسب به نیروگاه‌ها (با توجه به آغاز فصل سرما) و مجاری عرضه بوده همچنین همه جایگاه‌های عرضه سوخت در تمامی نقاط کشور، پیمانکاران و رانندگان نفتکش‌های جاده‌پیما در آماده‌باش کامل برای عرضه مناسب سوخت در روزهای پایانی تابستان هستند.

وی از مردم درخواست کرد که با توجه به افزایش ترددهای جاده‌ای، افزایش مصرف سوخت و احتمال شلوغی جاده‌ها، نهایت همکاری را در مدیریت مصرف سوخت به عمل آورند.