اتصال یک شهر و ۱۲ روستای دیگر فارس به شبکه گاز کشور

اتصال یک شهر و ۱۲ روستای دیگر فارس به شبکه گاز کشور

عصرنفت/ مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از اتصال یک شهر و ۱۲ روستای دیگر این استان به شبکه گاز کشور خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرنفت به نقل از شانا، علی‌اکبر میدانشاهی با اشاره به بهره‌برداری طرح‌های گازرسانی به شهر رستاق در شهرستان داراب و ۱۲ روستای شهرستان‌های داراب و جهرم، گفت: با تکمیل این طرح‌ها، روستاهای دنیان، چنارسوخته، مانیان، بیدکوه و خادر در شهرستان جهرم و روستاهای فاز ۳ محور نوایگان شهرستان داراب شامل چهارده، همت، نظام‌آباد و شهابی به شبکه گازرسانی پیوستند.

وی با تأکید بر اهمیت راهبردی خط انتقال گاز هرات - مشکان، از آغاز  بهره‌برداری از این خط انتقال مهم گاز نیز خبر داد و افزود: هدف از اجرای این پروژه تأمین، تداوم و تقویت گازرسانی به مجموعه شهرستان‌های شرق استان (داراب، نیریز، استهبان و فسا) و صنایع منطقه است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس تصریح کرد: اجرای ۹۴ کیلومتر خط انتقال گاز تقویتی ۱۶ اینچ با فشار ۱۰۵۰psi، در مشکان و راه‌اندازی ایستگاه انشعاب و دیگر اقدام‌های شرکت گاز استان فارس در این مناطق با هدف تقویت فشار و افزایش ظرفیت انتقال گاز شبکه شرق استان به‌منظور حمایت از صنایع و افزاش تولید و اشتغالزایی انجام شده است.

میدانشاهی با بیان اینکه اعتبار اجرای این پروژه‌ها، حدود ۴۹۶ میلیارد تومان است، گفت: با بهره‌برداری این طرح‌ها، شاهد فراهم شدن بستری مناسب با هدف توسعه صنایع و ایجاد اشتغال در منطقه و حرکتی رو به جلو خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه انتقال گاز شبکه شرق استان به‌منظور تمرکز ویژه شرکت گاز استان فارس به گازرسانی به صنایع است، ادامه داد: همزمان با دهه کرامت و حماسه سوم خرداد، عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۱ روستای بله‌زار بالا و پایین، پارک‌برم، اسلام‌آباد، گچ نقاشی، سعادت‌آباد و مورد سوسنی و محور صنعتی قره چمن در شهرستان شیراز و روستاهای امیرسالاری، تنگ تغز، گرگان و شهرک احمدیه از توابع شهرستان‌های خفر و جهرم با اعتباری ۹۴.۵ میلیارد تومان آغاز می‌شود.