تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 16035

۳ میلیارد یورو در شهرک پتروشیمی چابهار سرمایه گذاری می شود

مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مَکُّران گفت: این شرکت با هدف توسعه سواحل مکران و صادرات محصولات پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار با پیش بینی سرمایه گذاری سه میلیارد یورویی در حال انجام است.

محمدرضا موثقی ‌نیا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توسعه صنایع پتروشیمی چابهار سال ۱۳۹۱ در هیات دولت تصویب شد و پس از آن نیز رهبر معظم انقلاب تاکیداتی بر تسریع توسعه و آبادانی سواحل مکران داشتند.
وی بیان کرد: این ۲ سند بالادستی موجب شد تا شرکت شستان سال ۱۳۹۱ طی تفاهمی با وزارت نفت، مسئولیت توسعه صنایع پتروشیمی در منطقه مکران را به عهده گیرد.
وی افزود: شهرک پتروشیمی توسعه نگین مکران در زمینی به مساحت هزار و ۲۸۰ هکتار با ۶ واحد پتروشیمی شامل پنج واحد تبدیل گاز به محصولات پایین دستی و یک واحد اوره آمونیاک در حال ساخت است.
وی ادامه داد: قطعات زمین برای واگذاری به سرمایه ‌گذاران داخلی و خارجی آماده شده است.
مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مَکُّران ظرفیت تولیدی فاز نخست این شهرک را در حدود هشت و نیم میلیون تن در سال عنوان کرد و افزود: هم اینک ۳۵۰ میلیارد تومان برای زیرساخت های برق، آب و زیرسازی معابر و اراضی واحدهای مختلف آن هزینه شده است.
موثقی نیا تصریح کرد: عمده محصولات پتروشیمی صادراتی و مابقی محصولاتیست که به عنوان خوراک برای مجتمع‌های پتروشیمی و صنایع پایین دستی در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: قرار است برای تکمیل زنجیره ارزش محصول، صنایع پایین دستی نیز در شهرک پتروشیمی مکران ساخته شود.
وی بیان کرد: شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران، متولی ایجاد زیرساخت‌ها و امور زیربنایی برای ساخت شهرک پتروشیمی مکران، تامین سرویس‌های جانبی متمرکز (یوتیلیتی)، توسعه و ساخت انبارها، پایانه‌ها و مخازن صادراتی، ساخت خطوط انتقال گاز متان (از خط لوله هفتم سراسری) و نیز مدیریت شهری شهرک پتروشیمی مکران است.
وی افزود: در واقع این شرکت به عنوان متولی توسعه و ایجاد سومین قطب صنعت پتروشیمی کشور بعد از ماهشهر و عسلویه در منطقه آزاد چابهار محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مَکُّران گفت: گاز طبیعی مورد نیاز این شهرک از طریق خط لوله هفتم سراسری گاز که هم اینک تا ایرانشهر اجرا شده است تامین خواهد شد.
موثقی نیا با بیان اینکه تفاهم نامه ساخت پارک پتروشیمی در چابهار توسط فدراسیون صنعت شیمی و پتروشیمی چین و مجتمع پتروشیمی نگین مکران در تهران امضا شده است، خاطرنشان کرد: پتروشیمی توسعه، رونق تولید و صادرات به کشورهای دنیا و اشتغال پایدار را در سیستان و بلوچستان به ارمغان می آورد.
به گزارش ایرنا چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده است.

Twitter Google+ Facebook
333 views
طراحی سایت : بیتانگار