تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 15923

پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید نفت دوباره رکورد زد

بازار نفت در ۲۴ ساعت گذشته با تحولاتی چون رکورد زنی پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید، صدور گاز ازبکستان به چین از طریق روسیه، مذاکره الجزایر درباره پروژه های نفت و گاز عراق و رسیدن تولید نفت مکزیک به مرز ۲ میلیون بشکه در روز بوده است.

به گزارش  ایرنا از پایگاه خبری دبیرخانه اوپک، کمیته مشترک وزیران اوپک و غیر اوپک در پایان نشست روز جمعه (۳۱ فروردین) اعلام کرد که کشورهای عضو و غیرعضو این سازمان به سطح پایبندی ۱۴۹ درصدی به توافق جهانی کاهش تولید نفت دست یافته‌اند که بالاترین رقم تاکنون به شمار می‌آید.
این کمیته در بیانیه خود آورده است که در کشورهای توسعه ‌یافته عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی، سطح ذخیره‌سازی نفت از ۳ میلیارد و ۱۲۰میلیون بشکه در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون بشکه در ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش یافته است.
اعضای کمیته مشترک وزارتی همچنین یادآور شدند که سطح ذخیره‌سازی کنونی نفت در کشورهای توسعه یافته، بالاتر از میزان پیش از آغاز سقوط قیمت‌های نفت است.
نشست آینده کمیته مشترک وزارتی، ژوئن سال جاری میلادی در دبیرخانه اوپک در وین اتریش برگزار می‌شود.

**روسیه گاز ازبکستان را به چین صادر می کند
به گزارش رویترز، شرکت «لوک اویل» به عنوان دومین تولیدکننده گاز در روسیه، بهره برداری از تاسیسات فرآوری گاز را در میدان گازی «کاندیم» ازبکستان آغاز کرد.
تلاش اصلی این تاسیسات، افزایش تولید و صادرات گاز به چین و ارزش این تاسیسات گازی، سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار اعلام شده است.
دولت روسیه در بیانیه ای، ظرفیت تولید این مجموعه را هشت میلیارد مترمکعب در سال اعلام کرد، اما برنامه زمانی صادرات گاز به چین را افشا نکرد.
لوک اویل در قالب قرارداد تولید مشترک در این میدان گازی با ازبکستان همکاری می کند و قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی تولید گاز آن را از هشت میلیارد متر مکعب (در سال ۲۰۱۷ میلادی) به ۱۶ میلیارد متر مکعب برساند.

**الجزایر در حال مذاکره درباره پروژه های نفت و گاز عراق
به گزارش رویترز، شرکت دولتی نفت الجزایر، سوناتراک، در بیانیه ای اعلام کرد که امکان همکاری این شرکت با مقامات وزارت نفت عراق برای توسعه میدان نفتی نصیریه عراق وجود دارد.
در این بیانیه آمده است: مذاکرات دو نهاد درباره امکان همکاری سوناتراک در توسعه میدان نفتی نصیریه ادامه دارد و آنها یادداشت تفاهمی برای افزایش همکاری ها از طریق بهره گیری از متخصصان الجزایری در حوزه اکتشاف و انتقال خط لوله امضا کردند.

**مدیرعامل توتال: با وجود همه مشکلات از ونزوئلا دست نمی کشیم
به گزارش رویترز، «پاتریک پویان»، مدیرعامل شرکت فرانسوی توتال گفت: با وجود ناآرامی های شدید اقتصادی و اجتماعی در ونزوئلا، از فعالیت های نفتی در این کشور عضو اوپک دست نمی کشیم و در آن جا می مانیم.
پویان گفت: برخلاف همه مشکلات و کمبود آب و برق، توتال در ونزوئلا خواهند ماند، البته مردم این را به خاطر خواهند سپرد.
این کشور پتانسیل بالا اما نیروی کار کمی دارد که به همین دلیل، تولید نفت از یکی از میدان های نفتی از ۱۲۰ هزار به ۸۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

**تولید نفت مکزیک به زودی نزدیک به ۲ میلیون بشکه در روز می رسد
به گزارش رویترز، شرکت دولتی نفت مکزیک (پیمکس) اعلام کرد که قصد دارد، در سال آینده میلادی به رقم یک میلیون و ۹۵۰ هزار بشکه در روز تولید نفت برسد.
به گفته این شرکت، تولید نفت اکنون یک میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز است که تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به رقم رکورد یک میلیون و ۹۷۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

**تولید نفت برزیل در پی فعالیت تعمیر و نگهداری کاهش یافت
به گزارش رویترز، شرکت دولتی نفت برزیل (پتروبراس) اعلام کرد که تولید نفت این شرکت در ماه مارس (ماه گذشته میلادی)با ۰٫۸ درصد کاهش ماهانه به میانگین دو میلیون و ۷۰ هزار بشکه در روز رسید.
این شرکت علت کاهش را فعالیت تعمیر و نگهداری در تأسیسات خود اعلام کرد.
مجموع تولید روزانه نفت وگاز این شرکت نیز در مقطع یاد شده ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار بشکه معادل نفت گزارش شد.

Twitter Google+ Facebook
261 views
طراحی سایت : بیتانگار