تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 16024

عقب نشینی شورون از ۵ پروژه بزرگ نفتی در ونزوئلا

با کاهش فعالیت شرکت های خصوصی در ونزوئلا و واهمه آنها از نبود امکانات و تجهیزات مناسب برای تولید نفت، بحران در این کشور شکل جدیدی به خود گرفته است.

روز چهارشنبه شورون، یکی از بزرگ ترین شرکت های خارجی فعال در ونزوئلا به دنبال دستگیری دو تن از کارمندانش به دلیل امضا نکردن قرارداد مطابق میل مقامات شرکت ملی نفت ونزوئلا، برخی از مدیران ارشد خود را از کشور خارج نمود.

به گزارش رویترز و به نقل از برخی منابع نزدیک به این شرکت، بعید به نظر نمی رسد مقامات شورون تصمیم بگیرند بسیاری از فعالیت های خود در ونزوئلا را متوقف سازند.

اما با وجود اوضاع بسیار وخیم تولید نفت و اتکای شدید ونزوئلا به شرکت های بزرگ نفتی برای افزایش تولید، عقب نشینی شورون از ۵ پروژه بزرگ نفتی که در این کشور در دست اجرا دارد می تواند بهای سنگینی برای دولت ونزوئلا درپی داشته باشد.

به گزارش اویل پرایس و رویترز، این روزها شرکت های خصوصی در ونزوئلا از شرایط مناسبی برخوردار نبوده و گزینه های چندانی در اختیار ندارند. فضای فعالیت بسیار خصمانه و رقابتی شده و اکثر این شرکت ها درنظر دارند سرمایه گذاری های خود در این کشور را حتی با بهایی کمتر به فروش برسانند. اما چه کسی حاضر است تحت این شرایط چنین ریسک خطرناکی را انجام دهد؟

سال گذشته درآمد شورون در ونزوئلا با کاهشی در حدود ۳۲۹ میلیون دلار، ۱۸ درصد کمتر از یک سال پیش بود.

اوایل این هفته نیز هالیبرتون گزارش داد در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۳۱۲ میلیون دلار از سرمایه گذاریش در ونزوئلا از بین رفته است.

Twitter Google+ Facebook
337 views
طراحی سایت : بیتانگار