تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 16074

تمایل فرانسوی‌ها برای همکاری با شرکت‌های ایرانی در زمینه پتروشیمی

نشست شورای کارفرمایان اقتصادی و تجاری فرانسه(مدف بین‌الملل) در مورد همکاری‌های انرژی با حضور معاون وزیر نفت برگزار شد.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام سفارت ایران در فرانسه، در پاسخ به دعوت شورای کارفرمایان اقتصادی و تجاری فرانسه ( مدف بین‌الملل) رضا نوروز زاده، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنعت پتروشیمی جمهوری اسلامی ایران در جلسه ای که با حضور دوسیلگی ، قائم مقام مدف و همچنین نمایندگان بیش از ۳۰ شرکت مهم فرانسوی در پاریس برگزار شد، سخنرانی کرد.
در ابتدای این نشست Yves-Thibault de SILGUY ، قائم مقام مدف بین‌الملل اظهار کرد: علیرغم شرایط سخت سیاسی همکاری با ایران، شرکت‌های فرانسوی مشتاق حضور در بازار ایران و اطلاع از اولویت‌های برای همکاری در بخش پتروشیمی هستند.

در ادامه این نشست، نوروززاده معاون وزیر نفت با اشاره به روابط دیرینه تاریخی دو کشور از جمله در عرصه اقتصادی و خاطرات خوب مردم ایران از میزبانی امام خمینی (ره) توسط کشور فرانسه گفت: تمایل شرکت‌های فرانسوی برای همکاری مشترک با شرکت‌های ایرانی در زمینه پتروشیمی که در همایش دو روزه با عنوان صنایع بالا و پائین‌دستی صنعت پتروشیمی در ایران در شهر پاریس ابراز شد باعث تحکیم روابط دو کشور می‌شود.

وی به ظرفیت‌های رشد صنعت پتروشیمی در ایران اشاره کرد که براساس برنامه پنج ساله ششم به ۱۰۰ میلیارد تن محصولات پتروشیمی است و گفت: برای سرعت بخشیدن به دستیابی به این هدف آماده‌ایم در چارچوب سرمایه گذاری مشترک و انتقال دانش فنی و خرید تجهیزات با شرکت‌های فرانسوی وارد مذاکره شویم.

Twitter Google+ Facebook
402 views
طراحی سایت : بیتانگار