تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15846

۶۰ روستای قزوین از گاز طبیعی بهره مند می شوند

مدیرعامل شرکت گاز قزوین گفت: ۸۱ درصد خانوارهای روستایی این استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند که با عملیات گازرسانی به ۶۰ روستای دیگر، امسال این آمار به ۸۵ درصد افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به دستورالعمل وزارت نفت مبنی بر اولویت گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار، در حال حاضر از ۷۰۲ روستای واجد شرایط گاز در استان قزوین، ۴۴۳ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
به گفته وی، در حال حاضر با گازدار شدن ۴۴۳ روستای بالای ۲۰ خانوار استان قزوین، ۸۲ هزار و ۹۸۱ خانوار روستایی از گاز طبیعی برخوردارند.
بوشهری با اشاره به ۱۲ طرح گازرسانی این شرکت با ۲۰۰ میلیارد ریال در سال جاری، اضافه کرد: با انجام پروژه های یاد شده ۶۰ روستای دیگر استان با سه هزار خانوار به شبکه سراسری گاز افزوده خواهند شد.
وی، بیشترین مناطق روستایی بهره مند از گاز طبیعی در استان قزوین را به ترتیب شهرستان های بوئین زهرا و تاکستان با ۹۸ درصد و آوج را با ۹۷ درصد اعلام کرد.
وی به مناطق صعب العبور و کوهستانی رودبار الموت و طارم سفلی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر خانوارهای ۱۸ روستای طارم از گاز طبیعی بهره مند بوده و ۱۵ روستا نیز در منطقه رودبار الموت گازدار هستند که تا ۱۵ ماه آینده ۵۷ روستای دیگر این منطقه به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد.
استان قزوین براساس سرشماری سال ۹۵ دارای ۸۲۷ روستای دارای خانوار است که ۷۰۲ روستای آن بالای ۲۰ خانوار هستند.

Twitter Google+ Facebook
258 views
طراحی سایت : بیتانگار