تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15815

افزایش بهای نفت جهانی

انتشار گزارش‌هایی از کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا و تداوم وجود ریسک اختلال در عرضه موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.

به گزارش افکارنیوز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۲ سنت، معادل نیم درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۹۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۳۳ سنت، معادل نیم درصد رشد به ۶۶ دلار و ۸۵ سنت رسید.

در آمریکا، گزارش هفتگی موسسه انستیتوی نفت آمریکا نشان می‌دهد که حجم ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته یک میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۲۸ میلیون بشکه رسیده است. آمار‌های رسمی از میزان ذخایر نفت آمریکا امروز از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

در خارج از آمریکا، بازار‌های نفت از این حس کلی که ریسک بالایی عرضه نفت را تهدید می‌کند، تقویت شده است. از جمله این ریسک‌ها می‌توان به احتمال گسترش درگیری‌ها در خاورمیانه، بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کاهش تولید ونزوئلا به دلیل بحران سیاسی و اقتصادی اشاره کرد.

ویلیام او لافلین، تحلیلگر سرمایه گذاری در موسسه ریوکین سکیوریتیز گفت: قیمت نفت فعلا در نزدیکی بالاترین رقم‌های ۳ سال گذشته جا خوش کرده و با توجه به اینکه میزان ذخایر نفتی به سطح عادی خود رسیده، ظاهرا وضعیت مازاد عرضه چند سال گذشته به پایان راه خود رسیده است.

به گفته او لافلین؛ علاوه بر کاهش‌های داوطلبانه تولید توسط اوپک و متحدانش که از ابتدای سال ۲۰۱۷ به اجرا گذاشته دشه، کاهش تولید در ونزوئلا به دلیل آشفتگی سیاسی و اقتصادی نیز در حال تقویت قیمت ها است.

وی افزود: در حال حاضر تولید نفت اوپک پایین‌تر از حد انتظار است که ناشی از کاهش تولید ونزوئلاست.

بانک هلندی آی ان جی هم در یادداشتی برای مشتریانش پیش بینی خود از قیمت متوسط نفت برنت در سال جاری میلادی را از ۶۰.۲۵ دلار به ۶۶.۵۰ دلار افزایش داده است.

Twitter Google+ Facebook
198 views
طراحی سایت : بیتانگار