تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15749

احتمال تحول در تولید اوپک می‌تواند قیمت نفت را بالا ببرد

بانک سیتی با اشاره به احتمال اختلال در تولید نفت از یک سو و رشد تقاضای آن از سوی دیگر، برآورد خود را از قیمت نفت در سال جاری میلادی بالا برد.

به گزارش شبکه سی ان بی سی، بانک آمریکایی سیتی با اشاره به جریان‌های ناهمخوان در بازار نفت، اعلام کرد با وجود رشد قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی، قیمت آن در سال ۲۰۱۹ میلادی به دلیل رشد عرضه، کاهش خواهد یافت.

تحلیلگران این بانک برآورد خود را از قیمت نفت خام برنت در سال جاری میلادی ۵ تا ۶ دلار بالا بردند و به ۶۵ دلار رساندند. با این همه، این بانک پیش‌بینی کرد میانگین قیمت این شاخص در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۵ دلار باز می‌گردد.

طبق پیش‌بینی کارشناسان یاد شده، به دلیل کنش و واکنش چالش‌های ژئوپولیتیک و سیاسی، نوسان در بازار نفت ادامه خواهد داشت.

سیاست‌های مخرب دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، می‌تواند به رشد قیمت نفت بینجامد. تیرگی روابط روسیه و غرب نیز به ابهام‌ها در بازار نفت می‌افزاید.

با وجود تأثیر افزایشی نگرانی‌های ژئوپولیتیک بر قیمت نفت، بازار درباره پیامدهای منفی رویکرد تجاری ترامپ بر اقتصاد، تقاضای نفت و قیمت‌ها، نگران است.

بر پایه پیش‌بینی کارشناسان بانک سیتی، به نظر نمی‌رسد آمریکا و چین برای اختلاف‌های تجاری خود در آینده نزدیک راه‌حلی بیابند و این مسئله می‌تواند بر قیمت کالاها تأثیر بگذارد.

Twitter Google+ Facebook
189 views
طراحی سایت : بیتانگار