تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : 8 می 2019 کد خبر : 16343

عمران خان: طرح خط لوله انتقال گاز از ایران را تکمیل می کنیم

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان روز سه شنبه اعلام کرد: این کشور با همکاری جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را برای اجرای طرح خط لوله انتقال گاز از ایران موسوم به «آی پی» اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از رسانه های پاکستانی، عمران خان دستور العمل های جدیدی را به مقامات این کشور از جمله وزارت امور خارجه برای پیشبرد خط لوله انتقال گاز از ایران به پاکستان موسوم به طرح آی پی صادر کرده است.
براساس این گزارش، عمران خان از مسئولان وزارت امور خارجه پاکستان خواسته تا ضمن پایان دادن به اختلاف نظر در این خصوص، روش موثری را برای رسیدن به توافق مشترک پیدا کنند.
منابع خبری پاکستان به نقل از اسناد منتشر شده توسط دولت اسلام آباد درخصوص دستور العمل جدید عمران خان درباره طرح خط لوله آی پی، افزودند: نخست وزیر پاکستان گفت که تحریم های بین المللی باعث شده تا پاکستان نتواند به مسئولیت خود در قبال طرح انتقال گاز از ایران عمل کند.
وی خطاب به مسئولان دولتی تاکید کرد که باید با همکاری با ایران شرایط پیشبرد طرح خط لوله آی پی را فراهم کنیم.
عمران خان همچنین خواستار آغاز فرآیند بازبینی در قیمت خرید گاز از ایران شد.
منابع پاکستانی افزودند که دولت این کشور تصمیم گرفته است تا درخصوص جوانب حقوقی خط لوله انتقال گاز از ایران، به آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر نهادهای حقوقی بین المللی نامه ارسال کند.
نخست وزیر پاکستان اول اردیبهشت امسال در سفری دو روزه در ایران حضور یافت.
«عمران خان» در نشست هیات های عالیرتبه ایران و پاکستان که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز حضور داشت، گفت: پاکستان به دنبال یافتن مکانیسمی برای ارتقاء مناسبات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف بویژه نفت و گاز است.
روحانی نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت ارتقاء و تقویت سطح همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین تهران و اسلام‌آباد، اظهار کرد: مرزهای دو کشور باید مرزهای تجارت، ثبات و توسعه باشد و تهران آمادگی دارد همکاری‌های خود را با پاکستان در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله نفت و گاز، برق، پتروشیمی، گردشگری، علمی، دانشگاهی و بهداشت و درمان بیش از پیش گسترش دهد.
وی همچنین طی نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر پاکستان گفت: ایران آماده است نیازهای نفتی پاکستان را تامین کرده و اقدامات لازم را در مورد تکمیل خط لوله گاز- که البته قبلا از سوی طرف ایرانی بخش ایرانی آن تا پشت مرزهای پاکستان انجام شده است را انجام دهد.

Twitter Google+ Facebook
365 views
طراحی سایت : بیتانگار