تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ کد خبر : 16311

پالایش نفت خام در چین ۶ درصد رشد کرد

پالایشگاه‌های چین ۱۰۲.۴۹ میلیون تن نفت خام طی دو ماه اول سال جاری پالایش کردند که ۶.۱ درصد افزایش سالانه داشته است.

به گزارش عصزنفت به نقل از اویل پرایس، پالایشگاه‌های چین ۱۰۲٫۴۹ میلیون تن نفت خام طی دو ماه اول سال جاری پالایش کردند که ۶٫۱ درصد افزایش سالانه داشت. این مقدار معادل ۱۲٫۶۸ میلیون بشکه نفت در روز و بالاترین رکورد این کشور است .
طبق آمار واردات، بیشترین نفت خام از خارج از کشور می آید. چین در فوریه برای چهارمین ماه پیاپی بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد .
چین در فوریه ۳۹٫۲۲ میلیون تن معادل ۱۰٫۲۳ میلیون بشکه در روز نفت خام وارد کرد که ۲۱٫۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت. در ژانویه واردات نفت چین ۴۲٫۶ میلیون تن معادل ۱۰٫۰۳ میلیون بشکه در روز بود که ۴٫۸ درصد نسبت به سال قبل بالاتر رفته بود .
پالایشگاه های مستقل چین که عموماً به آنها تی پات می گویند باعث افزایش واردات در نوامبر ۲۰۱۸ شدند. واردات چین در آن زمان به بالاترین حد ۱۰٫۴۳ میلیون بشکه در روز  رسید. این رکورد نتیجه شتاب تی پات ها برای مصرف کامل سهمیه شان در واردات نفت پیش از پایان ۲۰۱۸ بود .
در سال جاری، دور جدید سهمیه های پالایشگاه های مستقل کمتر است چون بازار محلی از سوخت اشباع شده و سود بازار منطقه‌ای از صادرات سوخت ارزان چین پایین آمده است .
طبق اطلاعات به دست آمده، ۸۹۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت جدید پالایشگاهی چین اضافه می شود. سال آینده ۱٫۰۸ میلیون بشکه در روز به ظرفیت پالایشگاهی چین اضافه می‌شود. در ۲۰۲۱ هم ۱٫۱۲ میلیون بشکه دیگر اضافه خواهد شد .
در نتیجه منطقی است که انتظار یک بازار اشباع شده دیگر را در چین داشته باشیم. مخصوصا به این دلیل که قوانین تولید گازهای خطرناک در سال آینده اجرایی می‌شوند و به تقاضای خرید سوخت‌های سولفور بالا ضربه می‌زنند، ولی طبق منابع صنعتی، تقاضا برای نفت در چین همچنان بالا می ماند .
جدید ترین نشانه قدرت چین، از سرگیری واردات نفت از آمریکا در اوایل ماه جاری بود . نفتکشی با ظرفیت حمل ۶۰۰ هزار بشکه نفت در روز یک محموله نفت را در اول مارس از ایگل فورد آمریکا بارگیری کرده است. این اولین محموله نفتی آمریکا است که از ماه اوت سال گذشته تا حالا به چین می‌رود .

Twitter Google+ Facebook
528 views
طراحی سایت : بیتانگار