تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : 1 مارس 2019 کد خبر : 16295

ساخت بزرگترین انبار نفت جهان در امارات

امارات در راستای دور زدن تنگه هرمز، بزرگترین انبار نفت جهان را در سمت شرقی تنگه هرمز می سازد.

به گزارش عصرنفت به نقل از عصرایران، ایران بارها تهدید به بستن تنگه هرمز کرده است به همین دلیل کشورهای ساحلی جنوب خلیح فارس، به دنبال راه های برای کاهش تاثیر بستن احتمالی تنگه هرمز بر صادرات نفت از این منطقه است.

خلیج فاس مسیر اصلی صادرات کشورهای نفتی در این منطقه است.

شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) و شرکت “اس کی انجنیر نگ آند کونسترکشن” کره جنوبیتوافقنامه ای را برای ساخت بزرگترین انبار جهان در خاک امارات امضا کردند.

ساخت بزرگترین انبار نفت جهان در امارات / ادامه تلاش برای دور زدن تنگه هرمز

ظرفیت این انبار ۴۲ میلیون بشکه خواهد بود  و هزینه ساخت آن به ۱٫۲ میلیارد دلار می رسد. این انبار نفت در امارت (منطقه) فجیره در سمت شرقی کشور امارات (ساحل امارات در دریایعمان و سمت شرقی تنگه هرمز) ساخته خواهد شد.

تولید نفت امارات هم اکنون حدود ۳٫۵ میلیون بشکه در روز و تولید نفت ایران نیز حدود ۲٫۵ میلیون بشکه است.

این قرارداد در سفر شیخ محمد ولیعهد ابوظبی به کره جنوبی امضا شد. قرار است ساخت این مجموعه انبار نفت در سال ۲۰۲۲ میلادی به پایان برسد.

براساس این قرارداد، این مجموعه انبار، شامل ۳ انبار زیر زمین خواهد بود که هر کدام ظرفیت انبار ۱۴ میلیون بشکه نفت خواهد داشت.
ساخت این مجموعه انبار باعث می شود کشورهای ساحل خلیج فارس بتوانند نفت خود را در این مجموعه، انبار کنند.
ادنوک امارات در ماه نوامبر گذشته هم توافقنامه ای را با شرکت ذخایر نفت استراتژیک هند امضا کرد که براساس آن، ذخیره سازی نفت امارات در انبارهای هند ممکن خواهد شد.

امارات همچنین ۶٫۳ میلیون بشکه نفت خام خود را در بندر کِری در جنوب ژاپن ذخیره سازی می شود.
هدف از این تلاش برای گسترش ظرفیت انبارسازی نفت، کاهش تاثیرگذاری بستن احتمالی تنگه هرمز بر صادرات نفت امارات است.
هم اکنون نیز در منطقه فجیره امارات انبارهای نفت وجود دارد. امارات همچنین خط لوله نفت از سمت غربی تنگه هرمز به سمت شرقی ساخته است. این خط لوله، نفت میدان های امارات را از طریق مسیر زمینی، به سمت شرقی منتقل می کند.

Twitter Google+ Facebook
400 views
طراحی سایت : بیتانگار