تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ کد خبر : 16282

تجارت ۱۸ میلیارد یورویی ایران و اروپا در سال ۲۰۱۸

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ با افت ۱۲ درصدی نسبت به سال قبل از آن به حدود ۱۸ میلیارد یورو رسید.

به گزارش عصرنفت، پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورواستات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۸ عضو اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۱۸٫۳۹۲ میلیارد یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در این سال با پیروی کشورهای اروپایی از سیاست های تحریمی آمریکا علیه ایران با افت ۱۲ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است. در سال ۲۰۱۷ تجارت دو کشور ۵۳ درصد افزایش یافته و به ۲۰٫۹۵۲ میلیارد یورو رسیده بود.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران و واردات از ایران طی سال ۲۰۱۸ افت داشته است.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در سال ۲۰۱۸ با افت ۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۹٫۴۷۲ میلیارد یورو رسیده است. کشورهای اروپایی در سال پیش از آن ۱۰٫۱۲۴ میلیارد یورو کالا از ایران وارد کرده بودند.

صادرات اتحادیه اروپا به ایران در سال ۲۰۱۸ نیز ۱۷ درصد افت داشته و به ۸٫۹۲ میلیارد یورو رسیده است. کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۰٫۸۲۸ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بودند.

تراز تجاری دو طرف در سال ۲۰۱۸ به میزان ۵۵۲ میلیون یورو به نفع ایران بوده است.

Twitter Google+ Facebook
431 views
طراحی سایت : بیتانگار