تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱ اسفند ۱۳۹۷ کد خبر : 16256

دومین عرضه میعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی

نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی از دومین عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‎الملل این بورس در تاریخ ۶ اسفند خبر داد و گفت:یک میلیون بشکه میعانات در محموله‌های ۳۵ هزار بشکه‌ای با قیمت ۶۲٫۷۶ دلار به ازای هر بشکه عرضه می‌شود.

به گزارش عصرنفت به نقل از سایت شرکت ملی نفت ایران، امیرحسین تبیانیان نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی از دومین عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‎الملل بورس انرژی در تاریخ ششم اسفند ۹۷ خبر داد و گفت: در این مرحله یک میلیون بشکه میعانات گازی در محموله های ۳۵ هزار بشکه ای با قیمت ۶۲٫۷۶ دلار به ازای هر بشکه عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این دوره عرضه میعانات گازی یک تسهیل جدید ایجاد شده است، افزود: در این مرحله مشتریان مهلت دارند تا ۱۰ روز مانده به بارگیری کشتی مورد نظر برای جابجایی محموله را به واحد عملیات فرآورده امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران معرفی کنند؛ این در حالی است که در اطلاعیه های پیشین خریدار بعد از انجام معامله تا ۲۰ روز باید کشتی مورد نظر را معرفی می کرد که در غیر این صورت معامله فسخ می شد اما در اطلاعیه جدید این مساله تسهیل شده است.

به گفته تبیانیان، بارگیری محموله میعانات گازی در عسلویه و یا از طریق انتقال کشتی به کشتی در پایانه خارک انجام خواهد شد؛ همچنین محدودیتی در مقصد ارسالی محموله وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرایط تسویه مشابه عرضه نفت است، اظهار کرد: پیش پرداخت ۶ درصد و امکان تسویه ۱۰۰ درصد ریالی از ویژگی های این عرضه است. همچنین مدت تسویه حساب از زمان بارگیری ۹۰ روز تعیین شده است.

تبیانیان همچنین از فروش ۳۵ هزار بشکه نفت خام سبک با قیمت ۵۲٫۲۵ دلار به ازای هر بشکه در عرضه روز گذشته (۲۹ بهمن) در رینگ بین‎الملل بورس انرژی خبر داد.

وی در پایان تاکید کرد: در راستای تحقق سیاست‎های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش‎های فروش نفت، عرضه منظم نفت خام سبک و میعانات گازی در بورس انرژی طبق برنامه به صورت هفتگی ادامه خواهد یافت.

Twitter Google+ Facebook
473 views
طراحی سایت : بیتانگار