تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : 24 دسامبر 2018 کد خبر : 16213

احتمال تعادل دوباره بازار نفت در ۲۰۱۹ وجود دارد

وزرای نفت کشورهای عضو اوپک گفتند که انتظار دارند با اجرایی شدن توافق کاهش تولید، کاهش قیمت نفت در اوایل سال آینده میلادی متوقف و بازار دوباره متعادل شود.

وزرای نفت کشورهای اصلی عضو اوپک در روز یکشنبه گفتند که انتظار دارند با اجرایی شدن توافق کاهش تولید، روند کاهش قیمت در اوایل سال آینده میلادی متوقف شود و بازار دوباره تعادل خود را به دست آورد.
قیمت نفت از اوایل اکتبر به‌خاطر ترس از عرضه بیش از حد نفت و کاهش تقاضای جهانی بیش از ۳۶ درصد کاهش یافت و ۵۴ دلار (۴۷ یورو) در هر بشکه معامله شد.
سهیل المزروعی، رئیس اوپک و وزیر نفت امارات گفت که عرضه اضافی در بازار نفت در مقایسه با ۲۰۱۷ کم است و انتظار دارد تا یکی دو ماه آینده از بین برود.
مزروعی طی یک کنفرانس خبری در کویت گفت: «طبق آمار، ما ۲۶ میلیون بشکه نفت اضافی داریم. این مقدار در اوایل ۲۰۱۷، ۳۴۰ میلیون بشکه بود».
«من فکر می‌کنم که به‌راحتی می‌توانیم این مازاد تولید را از بین ببریم و طی دو تا سه ماه آینده و در سه‌ماهه اول سال آینده میلادی به تعادل بازار برسیم».
اوپک گروهی از کشورهای تولید کننده نفت است که مدتهاست تولید این کالا را در دست دارد تا قیمت آن را به‌نفع کشورهای عضو تعیین کند. اوپک و تولید کنندگان غیر اوپک در اوایل دسامبر تصمیم گرفتند تولید نفت را ۱٫۲ میلیون بشکه در روز از ماه ژانویه کاهش دهند تا قیمت نفت بالا برود.
مزروعی گفت در ماه‌های اخیر بیش از نیاز بازار نفت عرضه شده است در حالی که تحریم‌های آمریکا علیه ایران تأثیری کمتر از حد انتظار بر صادرات نفت این کشور داشته‌اند. ثامر الغضبان وزیر نفت عراق گفت که توافقی بین تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک وجود دارد که برای متعادل کردن دوباره بازار به این قرارداد متعهد بمانند.
وی گفت قرارداد جدید تا ۶ ماه اعتبار دارد و وزرای نفت کشورها در ماه آوریل گرد هم می‌آیند تا تأثیر این کاهش‌ها را بررسی کنند.
قضبان گفت به‌اعتقاد او اقدامات جدید تولیدکنندگان روند کاهش قیمت را متوقف می‌کند.
به گزارشبه فرانس۲۴، مزروعی گفت که تولیدکنندگان آماده‌اند در صورت متعادل نشدن بازار، این قرارداد را تجدید کنند یا مقدار کاهش تولید را بیشتر کنند.
او گفت: اگر کاهش تولید ۱٫۲ میلیون بشکه در روز کافی نباشد، ما در مورد مقدار جدید کاهش تصمیم می‌گیریم.
تولیدکنندگان نفت طی نشست ماه آوریل همچنین انتظار دارند قراردادی بلندمدت برای رسمی کردن یک همکاری بین اعضای اوپک و غیراوپک در مورد تولید نفت امضا کنند.
اوپک اخیراً همکاری نزدیکی با روسیه و سایر تولیدکنندگان غیراوپک داشته و هدف آن کنترل بیشتر تولید نفت و قیمت نهایی آن است.

Twitter Google+ Facebook
446 views
طراحی سایت : بیتانگار