تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۷ کد خبر : 16161

نقشه دولت برای کارت سوخت/ کنترل قاچاق یا گرانی؟!

چند روزی از اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور مبنی بر اینکه “سال ۹۸ بنزین گران نمی شود”، نمی گذرد که امروز شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از احیای کارت سوخت خبر می دهد و توزیع سوخت را منوط به کارت سوخت می داند.

کارت سوخت برای مردم ایران با بنزین دو نرخی و سهمیه بندی شدن سوخت گره خورده است و بااحیای مجدد کارت سوخت، زمزمه هایی از افزایش قیمت بنزین یا به نوعی بنزین دو نرخی به گوش می رسد، هر چند که دولتی ها و مجلسی ها افزایش هر گونه نرخ بنزین را رد می کنند اما تجربه کارت سوخت از گرانی بنزین خبر می دهد.

به گزارش روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه، محمدباقر نوبخت در پاسخ به این سؤال که آ یا مانند لایحه بودجه سال ۹۷ برای ایجاد اشتغال در لایحه بودجه ۹۸ منابعی از محل هدفمندسازی یارانه ها در نظر گرفته اید، گفت: منابع افزایش حامل های انرژی را صرف پرداخت های جاری نمی کنیم و دوباره به صورت انتقالی به جامعه بازخواهد گشت، به همین دلیل در لایحه بودجه سال آینده چنین پیش بینی ای نداریم.

اما دو روز از این ادعای رئیس سازمان برنامه و بودجه نمی گذرد که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق بنزین به ویژه با تشدید قاچاق از مرزها، تصمیم بر این شده که تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت ها، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، تنها با استفاده از کارت سوخت انجام شود.

بر اساس این اطلاعیه، مالکان محترم خودروها و موتورسیکلت هایی که کارت سوخت خود را گم کرده اند، لازم است به ترتیبی که در رسانه ها توضیح داده خواهد شد، از تاریخ شنبه ۳ آذر ماه، حداکثر لغایت شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۷ نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت کارت سوخت جدید اقدام کنند.

به منظور تسهیل در دریافت کارت جدید سوخت، امکان دسترسی به سامانه ثبت مشخصات از طریق اینترنت یا تماس تلفنی فراهم شده که نحوه دسترسی و اقدام، از طریق رسانه های عمومی و رادیو و تلویزیون به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.

تاکید می کند که برای ثبت تقاضای دریافت کارت سوخت جدید، هیچ مبلغی از متقاضیان توسط شرکت ملی پخش دریافت نخواهد شد.

خاطرنشان می سازد این اقدام به معنای سهمیه بندی و افزایش نرخ سوخت نبوده و لازم است هموطنان محترم به شایعات بی اساس در این مورد توجه نفرمایند.

بنابراین از زمان فراهم شدن امکان تحویل سوخت با کارت برای عموم دارندگان خودروها و موتورسیکلت ها، همانگونه که گفته شد، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، بنزین صرفا با ارائه کارت به خودروها و موتورسیکلت ها تحویل خواهد شد.

با وجوداینکه دراین اطلاعیه چندین بار تاکید می شود که سهمیه بندی بنزین و افزایش نرخ سوخت صورت نمی گیرد اما باید گفت که برخی نمایندگان در مجلس به دنبال طرحی هستند تا به واسطه آن به هر ایرانی در ماه ۳۰ لیتر بنزین یارانه ای داده شود و باقی نیاز خود را با نرخ آزاد تهیه کند، به نظر می رسد احیای کارت سوخت گام نخست سهمیه بندی و بنزین دو نرخی است که به مرور زمان گام های دیگر نیز اعلام می شود.

Twitter Google+ Facebook
55 views
طراحی سایت : بیتانگار