تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۹ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر : 16114

پروژه خط لوله گازی آذربایجان به ترکیه راه‌اندازی شد

مهوری آذربایجان نخستین فاز کریدور گاز جنوبی را در پایانه سانگ چای بخشی از یک پروژه خط لوله برای صادرات گاز دریای خزر به ترکیه و اروپای جنوبی راه‌اندازی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پلاتس، الهام علی اف، رییس جمهور آذربایجان در افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه نفت و گاز بین‌المللی خزر این پروژه را افتتاح کرد. کریدور گاز جنوبی شامل شبکه‌ای از پروژه‌های زیرساخت است که برای بهبود امنیت و تنوع تامین انرژی اتحادیه اروپا با رساندن گاز طبیعی از منطقه خزر به اروپا طراحی شده است.

کریدور گاز جنوبی شامل پروژه‌هایی است که از هفت کشور عبور می‌کنند و ارزش مجموع آنها حدود ۴۰ میلیارد دلار است. این پروژه‌ها شامل توسعه شاه دنیز ۲ هستند که شامل تولید گاز فراساحلی در دریای خزر است . همچنین توسعه کارخانه فرآوری گاز در پایانه سانگچال در ساحل دریای خزر در آذربایجان و سه پروژه خط لوله گاز که مسیر ثابتی را از طریق آذربایجان، گرجستان، ترکیه، یونان، آلبانی و ایتالیا فراهم می‌کند هستند. انتظار می‌رود از اواخر سال ۲۰۱۸ گاز از میدان شاه دنیز به گرجستان و ترکیه ارسال شود.

پیش‌بینی می‌شود پروژه کریدور گاز جنوبی از آغاز سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۰ میلیارد متر مکعب در سال گاز برای اروپا فراهم کند.

Twitter Google+ Facebook
489 views
طراحی سایت : بیتانگار