تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 16084

چشم انداز مثبت صادرات و واردات نفت در خاورمیانه و آسیای مرکزی

تازه ترین گزارش صندوق بین المللی پول حاکی از آن است طی سال های آینده کشورهای واردکننده نفت در خاورمیانه و آسیای مرکزی بر رقبای صادرکننده شان پیشی خواهند گرفت.

در این گزارش که روز چهارشنبه و در مورد کشورهای منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا، افغانستان و پاکستان منتشر شد، پیش بینی شده است صادرکنندگان نفت با رشدی ۲.۸ درصدی در ۲۰۱۸ و ۳.۳ درصدی در ۲۰۱۹ مواجه خواهند بود.

علاوه بر آن، پیش بینی می شود واردکنندگان نفت این منطقه نیز شاهد رشدی ۴.۷ درصدی در ۲۰۱۸ و ۴.۶ درصدی در ۲۰۱۹ باشند.

به گفته جیهاد آزور، مدیر بخش آسیا و خاورمیانه صندوق، نقطه قوت گزارش در این است که چشم انداز مثبتی برای کشورهای واردکننده و صادرکننده نفت پیش بینی شده است. طی چندسال اخیر کشورهای صادرکننده نفت به دلیل کاهش قیمت از یک سو و افزایش تولید نفت شیل آمریکا از سوی دیگر، با بحران های مختلفی دست به گریبان بودند، اما به نظر می رسد صادرات نفت در بازه زمانی ۱۹-۲۰۱۸ از روند رو به رشدی در این منطقه برخوردار باشد.

Twitter Google+ Facebook
542 views
طراحی سایت : بیتانگار