تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 15872

چاه‎های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب پاکسازی شد

چاه‌های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب از سوی شرکت نفت و گاز اروندان در جهت حفاظت از محیط زیست و تالاب هورالعظیم پاکسازی و ایمن‌سازی شد.

به گزارش عصرنفت و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، شرکت نفت‌وگاز اروندان پس از حفاری چاه‌های شماره ۱ و ۲ میدان نفتی سهراب و با توجه به موقعیت جغرافیایی این چاه‌ها و فشار بالای مخزن نفتی سهراب، جهت جلوگیری از نشت نفت و احتمال آتش‌سوزی غیرقابل کنترل، با قرار دادن رشته تکمیلی و شیرآلات سرچاهی نسبت به تکمیل، ایمن‌سازی و پاک‌سازی این چاه‌ها اقدام کرد.

سلطان کمالی، مدیرعامل شرکت نفت‌وگاز اروندان، گفت: براساس مدارک و مستندات موجود، با وجود این که آلودگی‌های به وجود آمده در منطقه ناشی از عملیات حفاری اکتشافی قبلی بوده است، اما به دلیل اهمیت موضوع و همچنین برای حفاظت از تالاب هورالعظیم، با همکاری اداره محیط‌زیست خوزستان، پاکسازی و ایمن‌سازی چاه‌های میدان نفتی سهراب در دستور کار قرار گرفت.

کمالی اظهار کرد: در این راستا ۸۰۰۰ متر مکعب کنده‌های حفاری جمع‌آوری و تثبیت آن به روش استاندارد با ترکیبات سیمان و سیلیکات سدیم انجام گرفت و به محل دفع پسماند آزادگان شمالی واقع در ۸۰ کیلومتری محل حفاری منتقل و در آنجا دفن شد.

وی افزود: در راستای حفظ محیط‌زیست و به منظور جلوگیری از به وجود آمدن آلودگی‌های احتمالی در منطقه، در قراردادهای جاری حفاری شرکت نفت‌وگاز اروندان، پیمانکار حفاری ملزم به اجرای فرآیند مدیریت پسماند به صورت Zero Discharge همزمان با عملیات حفاری است.

کمالی بیان کرد: با اتمام این پاک‌سازی، ‌ایراد سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز در تایید احداث خط‌لوله جدید انتقال نفت از میدان سهراب به چند راهه آزادگان مرتفع خواهد شد.

Twitter Google+ Facebook
218 views
طراحی سایت : بیتانگار