تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 16044

قیمت نفت سبک ایران به مرز ۷۰ دلار رسید

قیمت نفت خام سبک ایران در چهارمین ماه سال ۲۰۱۸ میلادی به مرز ۷۰ دلار برای هر بشکه رسید که بالاترین قیمت برای نفت ایران در سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

به گزارش شانا، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۲۰ آوریل (جمعه، ۳۱ فروردین‌‌‌ماه) با یک دلار و ۶۸ سنت افزایش به ۶۹ دلار و ۷۹ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون، ۶۵ دلار و ۳۹ سنت برای هر بشکه بوده است.

میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران هم در دوره مورد بررسی یک دلار و ۸۹ سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به ۶۷ دلار و ۵۶ سنت رسید. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون ۶۳ دلار و ۸۸ سنت برای هر بشکه بوده است.

میانگین قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نیز در هفته منتهی به ۲۰ آوریل، به ۶۹ دلار و ۵۰ سنت رسید که نسبت به هفته قبل از آن، با یک دلار و ۸۳ سنت افزایش همراه بود.

میانگین قیمت نفت خام شاخص دبلیو تی‌آی هم در این بازه زمانی، یک دلار و ۵۴ سنت افزایش یافت و به ۶۷ دلار و ۵۸ سنت برای هر بشکه رسید. در هفته مورد بررسی، قیمت نفت خام شاخص برنت با ۲ دلار و ۱۰ سنت افزایش، بشکه‌ای ۷۳ دلار و ۱۵سنت معامله شد.

میانگین قیمت نفت خام شاخص‌های دوبی و عمان نیز در دوره مورد بررسی به ترتیب یک دلار و ۸۸ و یک دلار و ۹۳ سنت برای هر بشکه افزایش یافت و هر بشکه ۶۹ دلار و ۲۶ سنت و ۶۹ دلار و ۳۰سنت معامله شد.

عوامل ژئوپلیتیک در خاورمیانه که ناشی از تنش‎ها به دنبال حملات هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه رخ داد، سبب افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی شد.

مطابق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، سطح ذخیره‌سازی تجاری نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ با یک میلیون بشکه کاهش به ۴۲۷,۶ میلیون بشکه تنزل یافت. کارشناسان دلیل اصلی این کاهش را افت واردات نفت خام آمریکا در هفته مذکور می‌دانند، به طوری که با کاهش روزانه ۷۸۴ هزار بشکه به ۹,۷ میلیون بشکه در روز رسید.

Twitter Google+ Facebook
348 views
طراحی سایت : بیتانگار