تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15566

گزارش وودمکنزی از روند کاهش تقاضای LNG کره جنوبی

هفته گذشته وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی سیزدهمین برنامه بلندمدت تامین گاز طبیعی کشور که برای بازه زمانی ۲۰۳۱-۲۰۱۸ تدوین شده را منتشر ساخت.

براساس این برنامه، تقاضای گاز کشور تا ۲۰۳۱ به ۴.۰۵ میلیون تن خواهد رسید که در کمال شگفتی فقط ۳ میلیون تن بیشتر از سطح ۲۰۱۷ اعلام شده است.

به گفته کیا وی جیام، تحلیلگر موسسه وودمکنزی، انتشار این برنامه، عرضه کنندگان LNG به سومین بازار بزرگ مصرف گاز در دنیا را ناامید کرده زیرا سرعت رشد تقاضا بسیار مایوس کننده اعلام شده است. با انتخاب رئیس جمهور مون، امید بسیاری درمیان عرضه کنندگان گاز به وجود آمد که روند جایگزینی گاز با زغال سنگ و انرژی هسته ای در تولید برق شتاب بیشتری بگیرد. پیش بینی ۸ درصد رشد طی ۱۴ سال آینده ناامیدکننده است. در برنامه قبلی که تا ۲۰۲۹ درنظر گرفته شده، تقاضای گاز به ۳۵ میلیون افزایش یافته بود.

به اعتقاد تحلیلگر وودمکنزی، طی چند سال آینده و با وجود مازاد عرضه برق در جهان، شرایط برای جایگزینی گاز با سوخت های دیگر سخت تر خواهد شد، اما سیاست های دولت مبنی بر محدود ساختن استفاده از زغال سنگ و انرژی هسته ای می تواند کمک کننده باشد.

طبق برنامه سیزدهم، تمامی نیروگاه های فعال با سوخت زغال سنگ که عمرشان بالای ۳۰ سال است بایستی در بهار که تقاضا برای برق کاهش میابد، تعطیل شوند. در این برنامه هم مانند برنامه هشتم بر افزایش نقش گاز در تولید برق تاکید فراوانی شده است. علاوه بر آن، کاهش مالیات بر واردات LNG به عنوان گزینه ای برای افزایش نقش رقابتی گاز در این برنامه لحاظ شده است.

به گفته کیا، اگرچه رئیس جمهور مون جائه این در وعده های انتخاباتیش قول چندان مساعدی برای افزایش نقش گاز در سبد انرژی کشور نداد، اما تاکنون به نحو شایان توجهی تمامی زیرساخت های لازم برای افزایش نقش این سوخت پاک در آینده انرژی کره جنوبی را فراهم ساخته است.

Twitter Google+ Facebook
287 views
طراحی سایت : بیتانگار