تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15364

کیفیت پایین خودروها، عامل اصلی افزایش بی سابقه مصرف بنزین در نوروز امسال

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون دلایل افزایش مصرف بنزین در ایام نوروز مطرح کرد.

اسدالله قره خانی، با اشاره به اعلام خبری مبنی بر افزایش میزان مصرف بنزین در ایام نوروز تا مرز ۱۱۵ میلیون بشکه در روز، گفت: آمار و ارقام اعلامی نشان دهنده این است که تعداد مسافرت هایی که در نوروز ۹۷ انجام شده بسیار بیشتر از مسافرت هایی است که در سال گذشته صورت گرفته که این حجم مسافرت ها سبب افزایش مصرف بنزین شده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش خودروها، سفرها و میزان مسافت طی شده در این سفرها سبب شده که میزان مصرف بنزین افزایش یابد، افزود: برای کاهش مصرف بنزین ابتدا باید حمل و نقل عمومی تقویت شود چراکه حمل و نقل عمومی چندان از کیفیت مناسب برخوردار نبوده و میزان آن به گونه ای نیست که تمامی نیازها را پاسخ دهد لذا مردم به استفاده از خودروی شخصی مبادرت می ورزند.
تمامی خودروها ۶ الی ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مصرف نمی کنند

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر یک اتوبوس ۴۰ نفر را جابجا می کند باید ۲۰ خودروی شخصی این حجم از مسافر را جابجا کند و در نهایت استفاده بیشتر از خودروهای شخصی سبب افزایش مصرف می شود.

وی با بیان اینکه حمل و نقل ریلی نیز اگر چنانچه واگن های مناسب و به اندازه کافی وجود داشته باشد می تواند میزان مصرف بنزین را کاهش دهد و از خروج ارز از کشور جلوگیری کند، یادآور شد: موضوع دیگر این است که تمامی خودروها ۶ الی ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مصرف نمی کنند، بلکه برخی خودروها عمر طولانی داشته و تکنولوژی ضعیفی دارند، لذا مصرف آنها بسیار بالاست.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه حجم ترافیک که در ایام نوروز افزایش یافت خودروها به جای طی ۵ ساعته مسیر ۱۰ ساعته حرکت می کردند، تصریح کرد: این ۱۰ ساعت یعنی مصرف دو برابری بنزین که براین اساس در شرایط عادی که میزان مصرف روزانه ۸۰ میلیون لیتر بود در شرایط ترافیکی مصرف به میزان ۱۱۵ میلیون لیتر افزایش یافت.

Twitter Google+ Facebook
172 views
طراحی سایت : بیتانگار