تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15563

وزارتخانه‌های نفت و نیرو باید مشکلات را بیان کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ملاحظاتی که وزیر نفت درباره قراردادها عنوان کرد، باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: یکی از مشکلات کشور وضع کنونی بانک‌هاست، بانک‌ها تسهیلات لازم را به بخش تولید داخل ارائه نمی‌کنند.

دکتر علی لاریجانی، (دوشنبه، ۲۰ فروردین‌ماه) در نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی که با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت برگزار شد، درباره نحوه حمایت از کالای ایرانی گفت: سال‌هاست که بحث تولید داخل و توجه به این مهم مطرح و در این زمینه قوانینی مصوب شده است، اما نامگذاری سال ۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی ازسوی مقام معظم رهبری به این دلیل بود که در این سال توجه‌ها بیشتر به این موضوع جلب شود.

وی افزود: بین کارهای پروژه‌ای و واردات باید تفاوتی قائل شد، محصولات نهایی برای انجام پروژه‌ها به کشور وارد می‌شود، به طور مثال در قراردادهای جدید نفتی و فاینانس‌ها، میزان دخالت کشور در واردات تجهیزات مربوط با سختی روبه رو می‌شود، اما گاهی واردات غیرضروری انجام می‌شود که باید جلو آن را گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملاحظاتی که وزیر نفت درباره قراردادها عنوان کرد باید مورد توجه قرار گیرد، اما یکی از مشکلات کشور درباره وضع بانک‌هاست و بانک‌ها تسهیلات لازم را به بخش تولید داخل ارائه نمی‌کنند و زمانی که بررسی می‌شود ساختار داخلی بانک‌ها با مشکل روبه‌روست و اگر ساختار داخلی اصلاح نشود بانک‌ها نمی‌توانند تسهیلات ارائه کنند.

لاریجانی عنوان کرد: در بحث کارهای مربوط به پروژه‌ها باید نقص‌ها مشخص شود و بدون تردید وزارتخانه‌های نفت و نیرو باید مشکلات را بیان کنند. اگر مسئولان به تولید داخل اهتمام داشته باشند، راهکارهای لازم را برای انجام این مهم پیدا می‌کنیم، بنابراین وزیران مربوطه، به تولید داخل اعتقاد و باور داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حمایت از تولید داخل تنها محدود به دولت و مجلس نیست و انجام این مهم نیازمند عزم ملی است.

Twitter Google+ Facebook
242 views
طراحی سایت : بیتانگار