تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15455

قیمت نفت با تهدیدات تازه ترامپ سقوط کرد

پس از تهدیدات جدید دونالد ترامپ برای وضع تعرفه‌ بر واردات چین و بالا گرفتن وحشت از جنگ تجاری‌ که می‌تواند به رشد اقتصاد جهان لطمه بزند، قیمت نفت تا ۲ درصد سقوط کرد.

به گزارش عصرنفت به نقل از رویترز، ترامپ روز جمعه اعلام کرد که به نمایندگان تجاری آمریکا دستور داده است برای ۱۰۰ میلیارد دیگر از واردات کالاهای چینی، تعرفه‌های جدیدی وضع کنند و تنش‌ها با پکن به اوج خود رسید.

چین در روز جمعه هشدار داد، درصورتی که آمریکا تهدیدات ترامپ را عملی کند، چین هم در پاسخی قاطع ب اقدامات تجاری جدیدی به آمریکا ضربه خواهد زد.

احتمال وقوع یک جنگ تعرفه‌ای تمام عیار، تصویری از رشد اقتصادی کندتر جهان را ترسیم می‌کند، که می‌تواند تقاضای بالای نفت را محدودتر کند، تقاضایی که در چند ماه اخیر باعث احیای قدرتمند قیمت‌ها شده است.

قیمت نفت خام برنت با سقوطی ۱.۲۲ دلاری در روز جمعه، این هفته خود را در قیمت ۶۷.۱۱ دلار به پایان رساند.

نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۱.۴۸ دلار یا ۲.۳ درصد سقوط کرد و به قیمت ۶۲.۰۶ دلار برای هر بشکه رسید.

به این ترتیب در پایان این هفته شاخص برنت ۲.۸ درصد و دابلیوتی‌آی ۴.۴ درصد سقوط کردند. این بزرگترین سقوط هفتگی نفت از اوایل فوریه تا کنون است.

طبق اعلام شرکت خدمات انرژی بیکر هیوگز که وابسته به جنرال‌الکتریک است، در ههفته منتهی به ۶ آوریل، حفاران نفتی آمریکا ۱۱ حلقه چاه به تعداد چاه‌های فعال افزودند و مجموع آنها را به ۸۰۸ حلقه چاه رساندند. این نشان‌دهنده افزایش تولید آمریکا در هفته‌های آینده خوهد بود.

Twitter Google+ Facebook
287 views
طراحی سایت : بیتانگار