تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15548

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت نفت برنت امروز با ۲۲ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۳۳ سنت رسید.

به گزارش افکارنیوز، قیمت نفت که روز جمعه به دلیل افزایش نگرانی‌ها از وقوع جنگ تجاری بین آمریکا و چین و رشد فعالیت‌های حفاری نفتی در آمریکا حدود ۲ درصد کاهش یافته بود، امروز اندکی افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۱۸ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۲۲ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۳۳ سنت رسید.

پس از آنکه ترامپ تهدید کرد که تعرفه‌های بیشتری را بر کالا‌های وارداتی از چین اعمال می‌کند، و موجب افزایش نگرانی‌ها از وقوع جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان شد، قیمت نفت روز جمعه حدود ۲ درصد کاهش یافت.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «هرچند این احتمال وجود دارد که تشدید جن تجاری بر احساس رشد اقتصاد جهانی تاثیر بگذارد، اما نگرانی واقعی این است که چین، بر نفت وارداتی از آمریکا هم مالیات وضع کند.»

صرف نظر از قیمت‌ها نفت، تحلیلگران معتقدند تداوم جنگ لفظی در زمینه تجاری بین آمریکا و چین همچنین به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات نفتی آسیب خواهد زد. این شرکت‌ها پس از چند سال بحران اخیرا شروع به ترمیم وضعیت خود کرده اند.

متیو فیتزسیمونز، تحلیلگر موسسه ریستاد انرژی هم گفت: «در حالی که صنعت نفت و گاز به لطف رشد قیمت‌ها در حال ترمیم خود است، باید این افزایش تعرفه‌ها می‌تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد.»

در بازار‌های فیزیکی نفت، عراق، دومین تولید کننده عضو اوپک امروز اعلام کرده که قیمت انواع نفت خود را در ماه می‌ثابت نگه می‌دارد.

در آمریکا، شرکت‌های حفاری نفتی در هفته منتهی به ۶ آوریل ۱۱ سکو را به سکو‌های فعال خود افزوده اند و تعداد کل سکو‌های فعال را به ۸۰۸ مورد رسانده اند که بالاترین رقم از مارس ۲۰۱۵ تاکنون است.

Twitter Google+ Facebook
258 views
طراحی سایت : بیتانگار