تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15470

دبیر کل اوپک و نماینده روسیه همکاری نفتی را بررسی کردند

همزمان با اظهار نظر مهم وزیر انرژی روسیه مبنی بر توافق همکاری بدون تاریخ انقضا این کشور با سازمان کشورهای صادرکننده نفت، دبیر کل این سازمان و نماینده روسیه در وین نیز اوضاع بازار نفت و همکاری دو طرف را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از دبیرخانه اوپک، محمد سانوسی بارکیندو دبیر کل اوپک عصر دیروز (جمعه) در محل دبیرخانه اوپک با ‘میخائیل اولیانوف’ سفیر و نماینده جدید روسیه در سازمانهای بین المللی در وین دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دو طرف وضعیت بازار نفت و همکاری های اوپک و روسیه مطابق با ‘بیانیه همکاری’ را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
همزمان با دیدار دبیر کل اوپک با نماینده روسیه در وین ، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که هماهنگی های صورت گرفته برای همکاری روسیه و اوپک برای محدود ساختن تولید نفت پس از پایان توافق کنونی در پایان سال جاری میلادی ، میتواند به یک توافق بدون تاریخ انقضاء (بدون مدت) تبدیل شود.
سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و روسیه در زمینه کاهش مجموع تولید نفت به میزان حدود ۱٫۸ میلیون بشکه در روز تا پایان سال ۲۰۱۸ موافقت کرده اند .
پیش از این نیز رویترز به نقل از محمد بن سلمان ولیعهد عربستان گزارش داده بود که ریاض و مسکو در حال بررسی توافقی برای تمدید طولانی مدت توافق در زمینه کاهش تولید نفت هستند.
در همین حال نواک نیز پیشنهاد خود برای ایجاد سازمان مشترکی با اوپک به منظور تسهیل تلاشهای مشترک در زمینه بازار جهانی نفت را مورد تاکید قرارداده است. وی خاطرنشان کرد که این میتواند نوعی سازمان بین المللی برای بحث درباره بازار نفت با حضور کشورهای عضو اوپک و غیرعضو اوپک باشد.
به گزارش ایرنا ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و ۱۰ کشور تولیدکننده غیر عضو اوپک، شامگاه پنجشنبه ۱۰م آذرماه پارسال در پایان سومین نشست وزیران در یک ‘بیانیه همکاری’ توافق قبلی کاهش عرضه نفت را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید و مقرر ساختند در ماه ژوئن شرایط بازار را بررسی و تنظیمات لازم را اعمال کنند. ۲۴ کشور اوپک و غیراوپک مشارکت کننده در توافق کاهش عرضه نفت ، از ابتدای سال ۲۰۱۷ در مجموع روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه از عرضه جهانی نفت کاستند که این مساله موجب کمک به توازن عرضه و تقاضا و بهبود قیمت نفت شد . نشست ۱۷۴ اوپک روز ۲۲م ژوئن (جمعه اول تیرماه) در وین برگزار خواهد شد.

Twitter Google+ Facebook
240 views
طراحی سایت : بیتانگار