تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15713

خرید نفت کره جنوبی از ایران به ۱.۳۷ میلیون تن رسید

آمارهای گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به سال گذشته ۳۹٫۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش رویترز، میزان واردات نفت خام کره جنوبی در ماه مارس از ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش عصرنفت به نقل از فارس، بر اساس آمارهای گمرک، در ماه مارس پنجمین کشور وارد کننده نفت جهان، ۱٫۳۷ میلیون تن نفت معادل ۳۲۴هزار و ۶۱۲ بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرد که این رقم در سال گذشته ۲٫۲۶ میلیون تن بود. البته این زمان میزان واردات این کشور از ایران رکورد زده بود.

کره جنوبی یکی از بزرگترین مشتریان نفت ایران است که میعانات گازی یا نفت بسیار فوق‌العاده سبک خریداری می‌کند اما در آمارهایی که منتشر شده نوع نفت خریداری شده توسط کره جنوبی مشخص نیست.

بر اساس این گزارش سئول میزان خرید خود را از نفت ایران در ماه اخیر نسبت به سال گذشته به رغم تلاش کشورهای خاورمیانه برای بازگرداندن خریداران با ارائه تخفیف قیمتی،‌کاهش یافته است.

رویترز می‌نویسد خریداران میعانات گازی کره جنوبی به دنبال این هستند که منابع خرید خود را متنوع‌تر کنند چرا که بیم آن می‌رود آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران وضع کند.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میزان واردات کره جنوبی از ایران ۳۹٫۴ درصد کاهش و به ۳٫۴۵ میلیون تن معادل ۲۸۰ هزار و ۷۳۶ بشکه در روز رسید. در حالی که این رقم در سال گذشته ۵٫۶۹ میلیون تن بود.

روی هم رفته میزان واردات کره جنوبی در ماه مارس ۱۰٫۹۱ میلیون تن معادل ۲٫۵۸ میلیون بشکه در روز بود که کاهش ۱۴ درصدی داشته است.

Twitter Google+ Facebook
137 views
طراحی سایت : بیتانگار