تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15658

تنش های خاورمیانه، عامل اصلی تلاطم در بازارهای جهانی نفت

رویترز اعلام کرد بازارهای نفت به دلیل نگرانی از تشدید تحرکات نظامی در سوریه همچنان هیجان زده و عصبی هستند.

رویترز تاکید کرد قیمت نفت برنت دریای شمال و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا به ترتیب با رسیدن به سطوح ۷۳ دلار و ۹ سنت و ۶۷ دلار و ۴۵ سنت در هر بشکه، بالاترین رکورد خود از اواخر سال ۲۰۱۴ (پاییز ۱۳۹۳) را ثبت کردند. با این حال در پایان معاملات دیروز، سطح قیمت ها اندکی کاهش پیدا کرد.
رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه (۲۰ فروردین) حمله ای هوایی به پایگاه تیفور سوریه انجام داد. به دنبال این حادثه، روسیه سفیر این رژیم در مسکو را برای دادن توضیح درباره حمله هوایی به سوریه احضار کرد.
این در حالی است که انتشار خبری مربوط به حمله شیمیایی در «دوما» سوریه باعث شده است تا غرب تهدیدها را علیه سوریه افزایش دهد.
رویترز همچنین به نقل از معامله گران، جدال تجاری میان آمریکا و چین را نیز در تداوم هیجانی بودن بازار در روز جاری موثر دانست.
اعلام وضع تعرفه بر واردات آلومینیوم و فولاد از چین توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ اول مارس ۲۰۱۸ (۱۰ اسفند ۱۳۹۶)، آتش جنگ تجاری میان این دو کشور را روشن کرد.
چین روز یکشنبه ۱۲ فروردین در واکنش به اقدام آمریکا، تعرفه ۱۲۸ کالای وارداتی از ایالات متحده را به میزان سه میلیارد دلار افزایش داد.
جمعه گذشته (۱۷ فروردین) نیز ترامپ گفت، تعرفه های جدیدی بر واردات کالا از چین وضع می کند.
تحلیلگران می گویند، جنگ تجاری میان دو قدرت برتر اقتصاد دنیا، موجب کاهش نرخ رشد اقتصادی جهان می شود.
قیمت نفت برنت دریای شمال که دو سوم نفت های جهان از جمله نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس آن قیمت گذاری می شود، در ساعت ۰۲:۵۰ بامداد امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن با ۱۹ سنت یا ۰.۳ درصد افزایش نسبت به آخرین قیمت دیروز به ۷۲ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید.
نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز صبح امروز در ساعت یاد شده در بازار نایمکس این کشور با ۲۸ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش نسبت به آخرین قیمت دیروز به بهای ۶۷ دلار و یک سنت در هر بشکه معامله شد.

Twitter Google+ Facebook
139 views
طراحی سایت : بیتانگار