تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15770

تاکید مجلس برای جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید در صنعت پتروشیمی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید با هدف تکمیل زنجیره ارزش‌ برای صنایع پایین‌دست پتروشیمی در اولویت قرار گیرد.

به گزارش عصرنفت و به نقل از نیپنا، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید برحمایت مجلس از صنعت پتروشیمی با هدف کاهش خام فروشی و تولید محصولات نهایی گفت: دعوت از شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری در بخش پتروشیمی، به‌ویژه صنایع پایین‌دست باید در سال جاری تداوم یابد.

اسدالله قره خانی تصریح کرد: تولید گاز ایران هم اکنون در بهترین وضع خود قرار داد، بنابراین باید از این ظرفیت برای افزایش صادرات گاز و همچنین رشد صادرات محصولات مختلف پتروشیمی استفاده کنیم. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: دعوت از شرکت‌های صاحب نام و دارای فناوری روز جهان برای سرمایه گذاری و نیز انتقال دانش فنی در صنعت پتروشیمی، به ‌ویژه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی نیز باید با جدیت تداوم یابد تا شاهد تکمیل زنجیره ارزش باشیم. وی تصریح کرد: متقاعد کردن شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی به‌ویژه در میدان‌های مشترک و همچنین در بخش بازیافت نفت جزو الویت‌های وزارت نفت در سال ۹۷ است.

Twitter Google+ Facebook
27 views
طراحی سایت : بیتانگار