تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15628

اوپک مقهور عوامل ژئوپلتیکی شد

از زمانی که عربستان سعودی و روسیه توافق تاریخی خود را در سال ۲۰۱۶ منعقد کردند کاهش تولید اوپک عامل اصلی تاثیرگذار بر بازار نفت بوده، اما این موضوع دیگر صدق نمی‌کند.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا از زمانی که در روز سه‌شنبه گشایش یافت ۵.۹ درصد جهش کرد که بزرگترین رشد قیمت دو روزه از اول دسامبر سال ۲۰۱۶ – یک روز پس از اعلام توافق کاهش تولید اعضای اوپک – بود. افزایش قیمت روز گذشته به دنبال تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای حمله به سوریه روی داد که احتمالا آمریکا را در رویارویی مستقیم با نیروهای روسیه قرار می‌دهد.

به گزارش عصرنفت بر اساس گزارش بلومبرگ، فراتر از تهدید قریب‌الوقوع جنگ در خاورمیانه، نشانه‌های زیادی وجود دارد که اوپک به دلیل رویدادهای ژئوپلتیکی که فراتر از کنترل این گروه هستند نفوذ خود بر قیمت‌های نفت را از دست می‌دهند. بحران اقتصادی در ونزوئلا و وضع مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران ممکن است کاهش تولیدی که این گروه توافق کرده بود را دو برابر کند و در نتیجه قیمت‌ها به سطح بالاتری جهش پیدا کند.

Twitter Google+ Facebook
218 views
طراحی سایت : بیتانگار