تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15467

ارمنستان: قیمت گاز ایران از روسیه بالاتر است

معاون وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان مدعی شد قیمت گاز پیشنهادی ایران به ارمنستان بالاتر از قیمت پیشنهادی روسیه است.

به گزارش افکارنیوز، هایک هاروتیونیان، معاون وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان گفت، قیمت گاز پیشنهادی ایران به ارمنستان بالاتر از قیمت پیشنهادی روسیه است.

سفیر ایران در ارمنستان روز ۱۲ فوریه گفته بود که در صورت علاقمندی طرف ارمنی تهران آماده فروش گاز به ایروان به قیمت مناسب است. اما طرف ارمنی می گوید، پیشنهاد جدی ای شامل قیمت های قابل قبول تر برای گاز از ایران دریافت نکرده است.

در حال حاضر ارمنستان در قالب قرارداد سواپ گاز با برق، سالانه حدود ۳۷۰ میلیون متر مکعب گاز از ایران وارد می کند که بعد از تبدیل به برق مجددا به ایران صادر می شود.

هاروتیونیان افزود: «مذاکرات با طرف ایرانی بدون وقفه ادامه دارد، اما قیمتی که آنها پیشنهاد کرده اند بالاتر از قیمت گاز روسیه است. من پیشنهاد می کنم شما خودتان از سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان بپرسید که وی بر چه اساسی اعلام کرده که ایران آماده فروش گاز با قیمتی مناسب به ایروان است.»

معاون وزیر زیرساخت های انرژی ارمنستان خاطر نشان کرد که سفیر ایران قیمت مشخصی را اعلام نکرده که ایران بر اساس آن آماده عرضه گاز به ارمنستان باشد. وی گفت، قیمت گاز عرضه شده از سوی ایران به همسایه ها بسیار بالاست.

«ما در حال مذاکره با طرف ایرانی هم در چهارچوب قرارداد گاز در برابر برق و هم عرضه گاز به مشتریان ارمنی هستیم اما من نمی توانم قیمت گاز ایران را اعلام کنم زیرا این یک راز تجاری متعلق به طرف ایرانی است.»

بر اساس اعلام وزارت زیرساخت های انرژی ارمنستان، در سال ۲۰۱۷، واردات گاز این کشور از روسیه با ۷ درصد افزایش به یک میلیارد و ۹۹۶ میلیون متر مکعب رسید در حالی که میزان گاز وارداتی از ایران با ۲٫۹ درصد رشد به ۳۸۲٫۷ میلیون متر مکعب رسید.

Twitter Google+ Facebook
157 views
طراحی سایت : بیتانگار