تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15485

اربیل و بغداد درباره نفت به گفت و گو می‌نشینند

منابع غیررسمی در کردستان عراق اعلام کردند بزودی دور جدیدی از مذاکرات اربیل و بغداد برای حل موضوع نفت در سطح بالا انجام می شود.

به گزارش عصرنفت به نقل از ایرنا، این منابع روز شنبه به رسانه های محلی در کردستان عراق گفتند بزودی هیاتی از کردستان عراق با ریاست نخست وزیر یا معاون نخست وزیر اقلیم راهی بغداد می شود تا مذاکرات خود را با دولت مرکزی در خصوص موضوع نفت آغاز کند.

این منابع افزودند: دور جدید مذاکرات اربیل و بغداد در سطح بالا بعد از آن می آید که هیاتهای دو طرف در مذاکرات غیررسمی به توافقات اولیه در خصوص موضوع نفت دست یافته اند.

کارشناسان کرد عراقی بر این باور هستند که با حل موضوع نفت بین اربیل و بغداد مشکلات دو طرف بطور کامل حل و فصل خواهد شد.

اربیل و بغداد که بعد از اعلام پایبندی اربیل به قانون اساسی عراق و ابطال نتایج همه پرسی توسط دادگاه عالی فدرال عراق مذاکرات خود را آغاز کرده اند در ۵ ماه گذشته موفق به حل شمار زیادی از اختلافات فیمابین شده اند.

موضوع صادرات نفت کردستان عراق یکی از موضوعات مهم اختلافی بین اربیل و بغداد می باشد که بعد از آغاز صادرات مستقل نفت توسط تشکیلات کردستان عراق در سال ۲۰۱۲ میلادی هنوز لاینحل باقی مانده است.

قانون بودجه عراق در سال میلادی جاری تشکیلات اقلیم را ملزم به صادرات روزانه ۲۵۰ هزار بشکه به بازارهای جهانی از طریق شرکت نفتی سومو وابسته به وزارت نفت عراق کرده است.

Twitter Google+ Facebook
236 views
طراحی سایت : بیتانگار