تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر : 15379

آیا روسیه در توافق نفتی با اوپک تقلب می‌کند؟

پس از سه ماه تولید ثابت، تولید نفت خام روسیه در مارس بدنبال اقدام تولیدکنندگان روسی به افزایش سطح تولید، به ۱۰.۹۷ میلیون بشکه در روز صعود کرد.

تولید روسیه در ماه میلادی گذشته به بالاترین میزان در ۱۱ ماه اخیر رسید و اندکی بالاتر از سقف تولید تعیین شده برای این کشور تحت پیمان کاهش تولید جهانی بود.

این نخستین افزایش تولید روسیه از دسامبر و بالاترین میزان تولید از آوریل سال ۲۰۱۷ است که سطح تولید این کشور به ۱۱ میلیون بشکه در روز رسیده بود.

تحت توافق میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک که از ابتدای سال ۲۰۱۷ به اجرا درآمد، مسکو متعهد شد تولیدش را به میزان ۳۰۰ هزار بشکه از سطح تولید ۱۱.۲۴۷ میلیون بشکه در اکتبر سال ۲۰۱۶ کاهش دهد.

وزارت انرژی روسیه اعلام کرد این کشور در مارس تولیدش را به میزان ۲۸۰ هزار و ۲۲۰ بشکه نسبت به سطح تولید اکتبر ۲۰۱۶ کاهش داده است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در بیانیه‌ای اظهار کرد پایبندی روسیه به توافق کاهش تولید با اوپک، ۹۳.۴ درصد بوده است. نوسان تولید در مارس به دلیل تقاضای بالا برای گاز و شرایط فصلی بازار داخلی بوده است. روسیه برای متعادل کردن بازار نفت کاملا متعهد است.

تولید روسیه در مقایسه با ۱۰.۹۵ میلیون بشکه در روز در فوریه، به ۱۰.۹۷ میلیون بشکه در روز در مارس افزایش یافت.

صادرات خط لوله نفت روسیه در مارس به ۴.۱۶۳ میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با ۴.۱۶۲ میلیون بشکه در روز در فوریه، اندکی افزایش داشت.

توافق کاهش تولید جهانی قرار است تا پایان سال ۲۰۱۸ اجرا شود.

کشورهای عضو اوپک، روسیه و شمار دیگری از تولیدکنندگان غیراوپک با هدف تقویت قیمت‌ها، موافقت کرده اند تولیدشان را از ژانویه سال ۲۰۱۷ به میزان ۱.۸ میلیون بشکه در روز محدود کنند. تا پیش از اجرای این توافق، قیمت‌ها از بالای ۱۱۰ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۴، به پایین ۳۰ دلار در هر بشکه سقوط کرده است. نفت برنت اکنون حدود ۷۰ دلار در هر بشکه است.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به رویترز گفته است ریاض و مسکو سرگرم کار روی توافقی برای توسعه اتحاد نفتی کوتاه مدت خود هستند.

کرملین نیز اعلام کرده روسیه و عربستان سرگرم گفت و گو درباره گزینه‌های مختلفی برای همکاری در بازار نفت جهانی هستند.

طبق اعلام وزارت انرژی روسیه، روس‌نفت – بزرگترین شرکت نفتی روسیه – و لوک اویل که دومین تولیدکننده بزرگ این کشور است، هر دو تولیدشان را در مارس ۰.۱ درصد افزایش دادند.

Twitter Google+ Facebook
164 views
طراحی سایت : بیتانگار