تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 14471

۱۵ سال است قرار است بروم/ تلاش برای اجرای ایران LNG

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت من ۱۵ سال پیش گفتم که من آمده ام که بروم، حالا هم می گویم که آمده ام که بروم. این رفتن ممکن است از فردا شروع شود تا ۱۵ سال دیگر؛ می رویم.

حمیدرضا عراقی در حاشیه افتتاح انیستیتو فرآورش گاز در پاسخ به خبرنگار انرژی امروز در خصوص سیاست های صادرات گاز گفت: در برنامه ششم شرکت ملی گاز تعریف شده است که چیزی حدود ۲۰۰ میلیون مترمکعب در روز باید صادرات انجام شود که به دو صورت خط لوله و LNG انجام می شود.

وی با بیان اینکه «شرکت ملی نفت در تلاش است LNG در بندرعباس ایران LNG اجرایی شود»، گفت: از طریق خط لوله هم سیاست کلی صادرات به کشورهای همسایه را داریم.

عراقی در پاسخ به سوال خبرنگار نفت و گاز «انرژی امروز» در خصوص شایعه های رفتنش از گاز گفت: من یک زمانی اصفهان مشغول به کار بودم روز اول گفتم ما آمده ایم که بریم، فعلا ۱۵ سال از آن روز می گذرد. حالا هم می گویم ما آمده ایم که برویم و می رویم.

وی تاکید کرد: این رفتن ممکن است از فردا باشد تا ۱۵ سال دیگر؛ می رویم.
تجهیز ۱۵۰ ایستگاه گاز تهران به سیستم قطع خودکار گاز

عراقی در خصوص نصب سیستم‌های قطع خودکار گاز در ایستگاه‌های گاز گفت: در حال حاضر ۱۵۰ ایستگاه گاز در تهران مجهز به سیستم‌های قطع گاز شده‌اند.

وی با بیان اینکه این سیستم‌ها قادرند در صورت بروز بحران اقدام به قطع گاز کنند، اظهار کرد: این سیستم‌ها در زمان وقوع زلزله بر اساس نوع و بزرگای زلزله اقدام به قطع گاز خواهند کرد.

عراقی با تاکید بر اینکه تجهیز ایستگاه‌های گاز به سیستم‌های قطع خودکار در فاز آزمایشگاهی است، تصریح کرد: در صورت تایید نهایی، تمام ایستگاه‌های گاز مجهز به این سیستم خواهند شد.
امکان ساخت خط لوله تاپی وجود ندارد

معاون وزیر نفت درباره ساخت خط لوله تاپی که گاز ترکمنستان را از طریق افغانستان به پاکستان و هند منتقل می کند، گفت: امکان اجرای لوله وجود ندارد.

وی افزود: قرار بود ایران نیز گاز خود را از طریق پاکستان به هند منتقل کند اما نشد و به همان دلیل نیز ساخت خط لوله تاپی انجام نمی شود.

وی درباره ساخت خط لوله تاپی تا پاکستان نیز گفت: ساخت این خط لوله ۱۲ تا ۱۵ میلیارد دلار هزینه دارد.

به گزارش انرژی امروز، سه کشور ترکمنستان، افغانستان و پاکستان به همراه هند، نخستین قرارداد کلی خود درباره این خط لوله را در آوریل ۲۰۰۸ (اردیبهشت ۸۷) در اسلام آباد منعقد کردند که در ادامه آن موافقتنامه مربوط به راه اندازی این خط لوله بین رؤسای جمهوری ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و وزیر نفت هند در دسامبر ۲۰۱۰ (آذر ۸۹) در عشق آباد امضا شد.

این خط لوله گازی ۱۷۳۵ کیلومتر طول و ظرفیت انتقال ۳۳ میلیارد مکعب گاز را در سال دارد. بر پایه برآوردها، هزینه راه اندازی آن، بین هفت تا نه میلیارد دلار است و در صورت آغاز مراحل اجرایی آن از ابتدای سال کنونی، این خط لوله تا اواخر سال ۲۰۲۱ به بهره برداری خواهد رسید.

Twitter Google+ Facebook
178 views
طراحی سایت : بیتانگار