تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15240

کاهش ۳۱ درصدی صادرات نفت ایران به کره جنوبی/ مشکلات فنی و حادثه سانچی صادرات را کاهش داد

صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی یعنی فوریه (بهمن ماه) به علت مشکل فنی سال گذشته میلادی در میدان پارس جنوبی و همچنین غرق شدن نفتکش ایران در مسیر به کره در ماه ژانویه (دی ماه)، ۳۱٫۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش فارس، آمارهای گمرک کره جنوبی نشان داد واردات نفت این کشور از ایران در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱٫۲ درصد کاهش یافته و به ۱٫۱۲ میلیون تن یا ۲۹۴ هزار و ۲۷۴ بشکه در روز رسیده است.

به علت مشکلات فنی در میدان پارس جنوبی ایران در سال گذشته میلادی و همچنین پس از غرق شدن نفتکش سانچی در مسیرکره در ماه ژانویه، صادرات نفت ایران به کره جنوبی کاهش یافته است.

با این حال میزان واردات نفت کره از ایران در ماه فوریه ۱۸٫۳ درصد نسبت به ماه ژانویه افزایش یافته است.

بر اساس این آمار، در دو ماه نخست سال ۲۰۱۸، محموله های نفتی ایران به کره جنوبی ۳۹٫۵ درصد کاهش یافته و به ۲٫۰۷ میلیون تن رسیده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته میلادی برابر با ۳٫۴۳ میلیون تن بوده است.

کره جنوبی یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت ایران است و بیشتر از ایران میعانات گازی یا نفت بسیار سبک می خرد.

رویترز به نقل یک منبع آگاه به برنامه بارگیری نفتکش های ایران نوشت انتظار می رود صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه مارس به کمترین میزان در ۲ سال گذشته برسد زیرا تقاضا در آسیا برای نفت این کشور کم شده است.

Twitter Google+ Facebook
268 views
طراحی سایت : بیتانگار