تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15048

پتروناس مالزی به میعانات گازی پارس جنوبی چشم دارد

شرکت ملی نفت و گاز مالزی موسوم به ‘پتروناس’ که درصدد ارتقاء یکی از پالایشگاههای خود در منطقه ‘کرتح’ در ایالت ‘ترنگانو’ در نزدیکی کوالالامپور پایتخت است در تحقق بخشی از این برنامه خود به میعانات گازی پارس جنوبی چشم دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای ‘بیزینس تایمز’، پتروناس قصد دارد با ارتقاء پالایشگاه ‘کرتح’ تا سال ۲۰۲۲ ضمن تولید سوخت با کیفیت تر، انواع نفت خام خود را نیز فراتر از ‘تاپیس’ گسترش دهد.
نفت خام ‘تاپیس’، نفت خام مالزی است که به عنوان یک معیار قیمت گذاری در سنگاپور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در حالی که در بازار نفت ‘برنت’ یا ‘وست تگزاس اینترمیدیت’ معامله‌ای انجام نشود، از این شاخص به عنوان معیار قیمت نفت، در بازارهای آسیا و استرالیا استفاده می‌شود.
‘زابیدی احمد’ مدیر عامل و مدیر اجرایی شعبه پتروناس ایالت ‘ترنگانو’ اعلام کرد که تولید نفت خام ‘تاپیس’ از نوع شیرین سبک که زمانی مالزی به واسطه آن بسیار مطرح بود، رو به کاهش است، از اینرو پالایشگاه ‘کرتح’ در جستجو برای تغییر به دیگر انواع نفت از جمله ‘کمیانیس’ با سطح شیرینی متوسط است.
وی که در نشستی در سنگاپور سخنرانی می کرد، افزود: ما همچنین به انجام فرایند میعانات گازی مختلف از نقاط مختلف از قبیل پارس جنوبی ایران و یا استرالیا و قطر نیز می اندیشیم.
بر اساس این گزارش، ارتقاء ‘کرتح’ که تا چهار سال دیگر به اتمام می رسد، امکان تولید سوخت هایی که می توانند استاندارهای پورو پنج را کسب کنند، دارند اما از نظر میزان تولیدی تغییر در ظرفیت های این شرکت ایجاد نمی شود.
واحدهای اولیه این پالایشگاه ایالت ‘ترنگانو’ شامل یک واحد تقطیر خام و یک تقسیم کننده مایع هستند.

Twitter Google+ Facebook
118 views
طراحی سایت : بیتانگار