تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۶ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 14614

ورود حفاری ایران به مناقصات بین‌المللی با دعوت ایتالیا

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، راهکار برون رفت از بیکاری دکل های حفاری را ورود به بازارهای بین المللی می داند و می گوید: باید شرایط همکاری با کشورهای همسایه را مساعد کرد.

سپهر سپهری، مدیرعامل شرکت ملی حفاری در گفتگو با خبرنگار انرژی امروز گفت: شرکت ملی حفاری با داشتن ۷۰ دکل خشکی و ۳ دکل دریایی، بزرگترین شرکت دولتی حفاری به حساب می آید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ما ۵ دکل بیکار در شرکت ملی حفاری داریم، خاطر نشان کرد: با رو به اتمام رفتن پروژه ها، امکان دارد، تعداد دکل های بیکار ما به بیش از ۲۰ دکل برسد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری با اشاره به این موضوع خاطر نشان کرد، به همین منظور و برای جلوگیری از این اتفاق، شرکت ملی حفاری با برنامه ریزی ها و برنامه هایی که دارد، نگاش رو به پیشرفت است.
مناقصه مناطق نفتخیز جنوب، به زودی اجرا می شود

سپهری با بیان اینکه در آینده نزدیک در کشور دو اتفاق خوب در صنعت نفت و گاز خواهد افتاد، گفت: یکی از این موارد، بحث قراردادهای IPC است که شرکت نفت به طور جدی پیگیر موضوع است که هرچه زودتر این قراردادها منعقد شود و سرمایه گذاری های خارجی ورود پیدا کنند و کار توسعه را برعهده بگیرند. اگر این اتفاق بیفتد، بحث دکل های حفاری نیز فعال می شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری تصریح کرد و گفت: اتفاق دوم به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر می گردد که بزرگترین مخزن دار و تولید کننده نفت کشور است. این شرکت اوایل سال آینده حدود ۲۷ تا ۳۴ میدان را برای توسعه میادین به مناقصه می گذارد، که جنبشی در جهت فعالسازی دکل های حفاری خواهد بود و اقدامی در جهت جلوگیری از بیکاری دکل های بیشتر است.
همکاری در بخش حفاری با عراق

سپهری با بیان اینکه من در تلاش برای گرفتن کار در خارج از کشور هستم گفت: این موضوعی است که خود به شخصه پیگیر آن بوده ام و در پایان هفته جاری سفری به عراق خواهیم داشت.

وی گفت: ما روی این کشور همسایه برای همکاری در بخش حفاری برنامه ریزی کرده ایم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری خاطر نشان کرد: تلاش شرکت ملی حفاری این است که با شرکت حفاری عراق و پروژه هایی که در این کشور است، مشارکت و همکاری داشته باشیم و از شرکت های خارجی حاضر در این کشور پروژه بگیریم.

سپهری با اشاره به مکاتبات صورت گرفته شده با وزارت نفت عراق گفت:ما در این سفر دو هدف گذاری کردیم اول اینکه با شرکت حفاری عراق همکاری مشترک داشته باشیم.دوم بحث شرکت های خارجی است که در کشور عراق در حال برگزاری مناقصه هستند.

وی با بیان اینکه یکی از این شرکت ها، شرکت انی ایتالیا است، گفت: از آنجایی که چند سال پیش این شرکت با شرکت ملی حفاری در ایران کار کرده است و شناخت خوبی از شرکت ملی حفاری ایران و توانایی هایش دارد، خودش برای ما اسناد مناقصه را فرستاده است و شرکت ملی حفاری در چند مناقصه شرکت خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری تاکید کرد: برای اولین بار ایران با مقاصد بین المللی با عراق همکاری می کند.

سپهری خاطر نشان کرد: عراق به دلیل مسائل فرهنگی و نزدیکی به میادین نفتی بازار مساعدی برای ایران است و ما باید شرایط همکاری با این کشور را مساعد کنیم.

Twitter Google+ Facebook
179 views
طراحی سایت : بیتانگار