تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15110

هزینه و ریسک فعالیت‎های اکتشافی در نفت کاهش می‏‎یابد

سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: با اجرای قراردادهای پژوهشی این شرکت با موضوع توسعه زیرساخت‎های علمی و فناوری در کشف منابع هیدروکربوری، می‎توان به کاهش ریسک و هزینه فعالیت‎های اکتشافی در کشور طی سال‎های آینده امیدوار شد.

به گزارش شانا، ابراهیم طالقانی، امروز (دوشنبه، ۲۱ اسفند ماه) در حاشیه امضای قراردادهای پژوهشی شرکت ملی نفت ایران و پنج دانشگاه کشور عنوان کرد: در اکتشاف منابع هیدروکربوری، نیازمند استفاده از فناوری‌های روز برای کاهش ریسک و هزینه‌های اکتشاف هستیم.

وی افزود: پیچیده‎تر شدن فعالیت‎های اکتشافی و تغییر رویکرد اکتشاف از تله‌های نفتی ساختمانی به تله‌های غیر ساختمانی (چینه‌ای و…)، بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و استفاده از تجربیات بین‌المللی را بیش از پیش ضروری ساخته است.

طالقانی یکی از اهداف شرکت ملی نفت در قراردادهای پژوهشی حوزه اکتشاف را استفاده و گسترش مراکز علمی و مهارتی عنوان کرد و گفت: این مراکز در بسیاری از شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی نفتی ایجاد شده و نقش بسزایی در استفاده کاربردی از پژوهش‌های مرتبط با اکتشاف داشته‌اند.

به گفته وی، با توجه به الزاماتی از جمله کاربست سیاست‎های اقتصاد مقاومتی، دانش‌پایه‌ کردن امور عملیاتی (E&P)، توسعه همکاری‌های پژوهشی و فناورانه در شرکت ملی نفت با دانشگاه‌ها، توسعه شبکه فناورانه و استفاده از شریک‌های داخلی و خارجی در انجام امور پژوهشی و فناورانه، پس از انعقاد قراردادهای پژوهشی میدان‌محور با ۹ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در بخش تولید و ازدیاد برداشت از مخازن نفتی (بخش P)، اکنون در حوزه اکتشاف (بخش E) قرارداد‌های بلندمدت ۱۰ ساله با پنج دانشگاه داخلی منعقد شده است.

وی به زمینه‎های همکاری با این پنج دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این قراردادها و راه‎اندازی مراکز علمی و مهارتی مرتبط و بعد از انتقال و بومی‎سازی فناوری‌های نوین، توانمندی‎های داخلی در این حوزه افزایش می‌یابد و به سطح قابل رقابت با نمونه‎های خارجی می‌رسد.

طالقانی گفت: به این ترتیب می‎توانیم امیدوار باشیم در سال‎های آینده، اکتشافات ما با کاهش هزینه و ریسک همراه شود و حتی مراکز فناورانه‎ای تاسیس شوند و در این حوزه ایفای نقش کنند.

بر اساس این گزارش، قراردادهای پژوهشی حوزه اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، صبح امروز (دوشنبه، ۲۱ اسفندماه)، با حضور وزرای نفت و علوم، میان علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت و روسای دانشگاه‎های شهید بهشتی، فردوسی مشهد، خوارزمی، صنعتی شاهرود و شهید چمران اهواز امضا شد.

Twitter Google+ Facebook
200 views
طراحی سایت : بیتانگار