تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15270

قرارداد نفتی با روس‌ها یکسال و نیم طول کشید

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با اجرایی شدن قرارداد نفتی اخیر شاهد تسریع حرکت استان ایلام به سمت توسعه باشیم.

جلال میرزایی با اشاره به امضای قرارداد بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری میادین نفتی آبان و پایدار غرب بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌‌های زاروبژنفت روسیه و دانا انرژی ایران اظهار کرد: یک سال و نیم پیش مطالعات تفاهمنامه بین شرکت ملی نفت و شرکت‌‌های فوق‌الذکر انجام شد و با توجه به پیشرفت خوب مطالعات این قرارداد منعقد شد.

وی با بیان اینکه «این قرارداد برای توسعه دو میدان مشترک نفتی در دهلران طبق الگوی جدید و در قالب IPC است»، تصریح کرد: بر اساس اظهارات مدیرعامل نفت مرکزی امیدواریم اواخر فروردین و یا نیمه اول اردیبهشت این قرارداد در راستای افزایش تولید در میادین نفتی آذر و چنگوله نیز موثر واقع شود.

وی با مثبت ارزیابی کردن چشم‌انداز این قراردادها با توجه به پیشینه فعالیت شرکت‌های روسی در منطقه نفتی «بدرا»ی عراق گفت: ارزش این قرارداد ۶۷۰ میلیون دلار است.

وی گفت: در میادین نفتی آبان و پایدار غرب در حال تولید هستیم؛ اما با افت تولید مواجه هستیم و بر اساس این قرارداد قرار است تا ۱۰ سال آینده ۳۸ میلیون بشکه نفت در این منطقه استخراج شود.

نماینده مردم ایلام تصریح کرد: در صورت اجرا شدن این قرارداد تولید در این میدان ۶۷ میلیون بشکه اضافه می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن این قرارداد شاهد تسریع شدن حرکت استان ایلام به سمت توسعه و رونق اشتغال باشیم.

Twitter Google+ Facebook
274 views
طراحی سایت : بیتانگار