تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15155

عراق مصمم به خودکفایی در تولید فرآورده های نفتی است

جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله تلاش عراق برای خودکفایی در تولید فرآورده های نفتی، تکاپوی روسیه برای کسب سهم بیشتر از بازار اروپا و احتمال رکورد زنی تولید نفت شیل آمریکا بوده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت نفت عراق اعلام کرد: با توجه به احیا و بازسازی پالایشگاه هایش که به دلیل درگیری با نظامیان داعشی آسیب دیده بود، قصد دارد، واردات فرآورده های نفتی را تا ۲۵ درصد کاهش دهد.
«جبار اللعیبی» وزیر نفت عراق گفت که این کشور، با پالایش میعانات گاز طبیعی، فرآورده های نفتی بیشتری تولید می کند.
ظرفیت پالایشی عراق که پس از عربستان دومین تولیدکننده بزرگ سازمان اوپک محسوب می شود، در پی حمله داعش به تاسیسات پالایشی شمال بغداد در سال ۲۰۱۴ به شدت کاهش یافته بود.

*روسیه برای کسب سهم بیشتر از بازار اروپا می جنگد
به گزارش رویترز، گزارش رسیده از تحلیلگران و برنامه های شرکت های نفتی روسیه حاکی است که این کشور در پی به روزرسانی ۵۵ میلیارد دلاری پالایشگاه های خود، قصد دارد به سرعت صادرات فرآورده های نفتی را به اروپا افزایش دهد تا سهم بیشتری از بازار این منطقه به دست آورد.
با توجه به توسعه پالایشگاه ها و رشد قیمت نفت، انتظار می رود که حجم پالایش نفت خام روسیه در سال ۲۰۱۸ میلادی با هشت میلیون تن افزایش، به بالاترین رقمی که در سال ۲۰۱۴ میلادی ثبت شده بود، یعنی ۲۸۹ میلیون تن برسد و در پی آن صدور فرآورده های نفت سبک این کشور از ۹۵ میلیون تن که در سال ۲۰۱۷ میلادی به ثبت رسید، به ۱۰۶ میلیون تن افزایش یابد.

* تولید نفت شیل آمریکا در ماه آوریل رکورد می شکند
به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود پیش بینی می کند که تولید نفت شیل آمریکا در آوریل امسال (فروردین – اردیبهشت ۹۷) با ۱۳۱ هزار بشکه در روز افزایش ماهانه، به رقم بی سابقه ۶میلیون و ۹۵۰ هزار هزار بشکه در روز برسد.
میزان افزایش تولید در ماه پیش از آن، یعنی مارس، ۱۰۵ هزار بشکه در روز پیش بینی شده بود.
این افزایش احتمالی، در پی رشد برداشت نفت شیل از میدان های پرمیان و ایگل صورت خواهد گرفت.
تحلیلگران، تولید نفت شیل آمریکا را عامل احتمالی اختلال در توازن عرضه جهانی نفت و تضعیف کننده توافق جهانی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) می دانند.

* مشاور وزیر انرژی روسیه در امور اوپک، معاون وزیر انرژی این کشور شد
رویترز به نقل از وزارت انرژی روسیه گزارش داد: «پاول سوروکین» که مشاور این وزارتخانه در امور مربوط به سازمان اوپک بود، به جایگاه معاون (هشتم) وزیر انرژی روسیه ارتقا یافت؛ وزیر کنونی انرژی روسیه، «الکساندر نواک» است.
سوروکین ۳۲ ساله که تحلیلگر حوزه نفت و گاز در موسسه مشاوره مورگان استنلی مسکو نیز است، از سال ۲۰۱۵ میلادی سمت ریاست مرکز تحقیق نفت و گاز در وزارت انرژی این کشور را نیز بر عهده داشت و راهبردها و سیاست های وزارتخانه را در ارتباط با اوپک تعیین می کرد.

**رپسول اسپانیا ۲۰۰ جایگاه سوخت در مکزیک ایجاد می کند
به گزارش رویترز، شرکت نفت اسپانیایی رپسول اعلام کرد که قصد دارد ۲۰۰ جایگاه بنزین در سال ۲۰۱۸ میلادی در مکزیک ایجاد کند.
این شرکت همچنین در نظر دارد، در پنج سال آینده با ایجاد همین میزان جایگاه های سوخت، سهم بیشتری از بازار مکزیک به دست آورد.
«ماریا ویکتوریاف» مدیر صنعت پایین دستی رپسول، در کنفرانسی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد، ۴۳۰ میلیون دلار در چند سال آینده در زمینه ایجاد زیرساخت ها و جایگاه های سوخت جدید سرمایه گذاری کند.

Twitter Google+ Facebook
196 views
طراحی سایت : بیتانگار