تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15296

طرح مطالبی با مدیرعامل جدید هلدینگ خلیج‌فارس

یکی از کارکنان هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس در نامه‌ای به جعفر ربیعی (مدیرعامل جدید این شرکت)، نکاتی را درباره واگذاری شرکت‌های پتروشیمی و وضعیت نیروی انسانی این شرکت‌ها مطرح کرد.

به گزارش انرژی امروز، متن نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت جناب آقای مهندس جعفر ربیعی مدیرعامل محترم صنایع پتروشیمی خلیج فارس

با سلام وعرض ادب واحترام و ارادت

ازطرف خود و تمامی همکاران انتصاب شایسته و به حق حضرتعالی که مدیری متعهد و متخصص و مومن هستید را تبریک عرض می نمائیم وتوفیق روزافزون حضرتعالی را از خداوند بزرگ خواهانیم.

ایران برای مقابله با مشکلات اقتصادی و البته سیاسی حال و آینده، چاره‌ای جز برنامه‌ریزی برای اجرای هر چه سریع‌تر و بهتر اقتصاد مقاومتی ندارد. این درحالی است که از اصلی‌ترین پایه‌های اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از خام فروشی است. حال پرسش اینجاست که جلوگیری از خام‌فروشی چگونه امکان‌پذیر است و بهترین راه برای تحقق این هدف چیست؟

پاسخ این پرسش، صنعت پتروشیمی است. پتروشیمی ارزش افزوده صنعت نفت است؛ بنابراین، خداحافظی با خام‌فروشی نیز از همین مسیر می‌گذرد. اگر به میزان اشتغال ایجاد شده در صنعت پتروشیمی نگاهی بیندازید، می‌بینید در این صنعت که فقط ۷ درصد منابع هیدروکربوری ایران را در اختیار دارد، تا چه حد ارزش افزوده ایجاد شده و چند هزار نفر سر کار رفته‌اند و صاحب درآمد شده‌اند.

ولی متاسفانه بعدازواگذاری نادرست شرکت‌های تولیدی صنایع پتروشیمی به بخش شبه دولتی یا خصولتی که برخلاف اصل ۴۴ قانون اساسی می باشد. توسعه این صنعت دربخش خصوصی به ندرت صورت می گیرد و شرکت های خصوصی فقط به دنبال سود خودشان هستند؛ به هرقیمتی. و با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی ارزش افزوده صنعت نفت است. واگذاری تمامی صنایع تولیدی پتروشیمی به بخش خصوصی وشبه دولتی یا خصولتی خود اشتباه بزرگ و نابخشودنی میباشد و درآینده این واقعیت به اثبات خواهدرسید که امیدواریم تا خیلی دیر نشده، مسئولینی که دلسوز نظام وانقلاب هستند، کاری کنند. دریچه وزاویه نگاه به صنعت پتروشیمی باید تغییر کند وجایگاه این صنعت به عنوان استراتزیک و خط مقدم تحقق هدف جلوگیری ازخام فروشی به عنوان یکی از پایه های اصلی اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد.

اما مسئله بعدی درشرکت های واگذارشده به بخش خصوصی یا شبه دولتی یا خصولتی مشخص نشدن وضعیت منابع انسانی که بزرگترین ومهمترین سرمایه هرسازمان منابع انسانی آن سازمان است، میباشد که روز به روز موجبات نارضایتی وکاهش تعلق و تعهد سازمانی و کاهش انگیزه و کاهش کارایی بیشتر می‌شود.

یکم. طبق قانون و مقررات موجود و اصل ۴۴ بهم زدن یکطرفه قرارداد بین کارکنان رسمی و شرکت ملی نفت ایران خلاف قانون و شرع و کرامت و منزلت انسانی میباشد و هیچ مقامی حتی وزیرمحترم نفت نمی تواند این کار را بکند که متاسفانه کرد و در قانون برای کارکنان رسمی پنج حالت عنوان شده که بنا به رضایت کارکنان رسمی یکی ازاین پنج حالت باید به اجراء درآید. بهترین حالتی هم که درقانون عنوان شده این است که تمامی کارکنان رسمی تا زمان بازنشستگی فقط تابع تمامی قوانین ومقررات نفت باشند و یا اینکه با توجه به تجربیات ارزشمند این عزیزان دربخش های دیگرنفت انتقال پیدا کنند یا به رضایت و درخواست خودشان بازنشسته شوند. پس امیدواریم هرچه زودتر وضعیت کارکنان رسمی شرکت‌های واگذارشده به بخش خصوصی یا شبه دولتی یا خصولتی مشخص شود.

دوم. واگذاری بخش بهداشت و درمان صنایع پتروشیمی ماهشهر به بخش خصوصی اشتباه بزرگی میباشد و اصلا درست نمی باشد وهمه کارکنان شاهد هستند که روزبه روز خدمات بهداشتی و درمانی کاهش پیدا میکند و نارضایتی و بی انگیزگی کارکنان بی نهایت می شود که این مشکل بزرگ هم باید حل شود.

سوم. عاقبت خصوصی سازی در نفت و عدم مشخص کردن وضعیت منابع انسانی این است که درحال حاضر مستمری بازنشستگان ۱۸ شرکت نفتی واگذار شده به بخش خصوصی پرداخت نشده است. این عزیزان که تمامی زندگی و جوانی خود را صرف این شرکت ها کردند؛ چه گناهی دارند؟ این مشکل بزرگ هرچه زودتر باید حل شود.

چهارم. طبق قوانین ومقررات مجلس شورای اسلامی کلیه شرکت های واگذارشده به بخش شبه دولتی وخصولتی باید کلیه قوانین و مقررات ایثارگران را اجراء کنند. ولی متاسفانه شرکت های پتروشیمی واگذارشده به بخش شبه دولتی وخصولتی علاوه بر اینکه قوانین ومقررات ایثارگران رارعایت نمی کنند؛ بی احترامی، بی ارزشی، توهین وتهمت وهتاکی و حتی در مواردی مورد ضرب و شتم هم واقع شده اند که دل هرانسان مومن و متعهد رابه درد می آورد. امیدواریم با توجه به فداکاری ها وایثارگری ها وازخودگذشتگی ها و رشادت های این عزیزان مشکلات این عزیزان هرچه زودترحل شود. به فرمایشات مقام معظم رهبری حل مشکلات ایثارگران باید دراولویت کاری مدیریت ها باشد.

اجرای کامل قوانین ومقررات رزمندگان درقانون ششم توسعه و حل دو مشکل اساسی رزمندگان یکی ارتقاء شغلی کارمندان رزمندگان ایثارگر و دیگری تعدیل مدرک تحصیلی رزمندگان ایثارگر حتما در شرکت های واگذار شده به بخش شبه دولتی و خصولتی در اسرع وقت حل شوند.

با ادب و احترام و تشکرفراوان

رضا مرادی به نمایندگی ازطرف کارکنان صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های تابعه

Twitter Google+ Facebook
288 views
طراحی سایت : بیتانگار