تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 14954

سرمایه‌گذاری ۲۰ تریلیون دلاری صنعت نفت و گاز جهانی

مدیرعامل غول نفتی آرامکوی عربستان سعودی گفت: صنعت نفت و گاز جهانی برای تامین رشد پیش‌بینی شده در تقاضا و جبران افت طبیعی میادین توسعه یافته در ۲۵ سال آینده باید بیش از ۲۰ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.

امین ناصر که در کنفرانس انرژی CERA Week در هیوستون آمریکا صحبت می‌کرد، گفت: این صنعت از زمان ریزش قیمت نفت در فاصله سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ یک تریلیون دلار سرمایه‌گذاری را از دست داده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۹۹ درصد از خودروهای شخصی حتی خودروهای هیبریدی از موتورهای احتراق داخلی استفاده می‌کنند و برق تولید شده برای خودروهای برقی از طریق تولید نیرو است که همچنان تحت سلطه زغال سنگ است.

ناصر گفت: حتی با وجود رشد خودروهای برقی، تقاضای فزاینده از سوی بازارهای پتروشیمی در دو دهه آینده، سرمایه‌گذاری بیشتر و نیاز برای نفت خام را مبرم می‌سازد.

به گزارش ایسنا،وی افزود: حتی برآوردهای محافظه کارانه نیز نشان می‌دهد به حدود ۲۰ میلیون بشکه در روز ظرفیت جدید در پنج سال آینده نیاز است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل آرامکو گفت: مطمئن است که عوامل عرضه و تقاضای بازار نفت و رشد تقاضای آتی با وجود نوسان قابل توجه قیمت نفت و پیش‌بینی‌ها از رشد تولید نفت شیل، مطلوب خواهد بود.

مدیرعامل آرامکو گفت: شرکتش به گسترش منابع احتمالی برای نفت خود از جمله توسعه به بخش‌های ساخت‌وساز و خط لوله پرداخته است.

وی درباره طرح عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو جزییات چندانی ارائه نکرد و تنها گفت: این برنامه به خوبی پیشرفت می‌کند.

فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی نیز همزمان با انتشار گزارش جدید این نهاد در بیانیه‌ای اظهار کرد آمریکا قرار است برای پنج سال آینده مهر خود را به بازارهای نفت جهانی بزند، اما همان‌طور که ما مکررا تاکید کرده‌ایم تصویر سرمایه‌ گذاری جهانی ضعیف، منبع نگرانی مانده است.

سرمایه‌‌گذاری‌های بیشتری ضروری است تا افت میادین نفتی را جبران کند. دنیا هر سال به جایگزین کردن سه میلیون بشکه در روز افت تولید نیاز دارد که معادل تولید دریای شمال است و همزمان بایستی رشد تقاضای قوی را تامین کند.

Twitter Google+ Facebook
247 views
طراحی سایت : بیتانگار