تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 14896

روندعملیات مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید مستند سازی می شود

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت :روند اجرای عملیات موفق مهار فوران و ایمن سازی چاه ۱۴۷ رگ سفید مستند سازی می شود .

به گزارش انرژی امروز، مهندس سپهر سپهری که ریاست پنل «بررسی مهار و کنترل فوران چاه های نفت و گاز» را در پنجمین کنگره بین المللی صنعت حفاری ایران بر عهده داشت ،افزود: در این عملیات قهرمان سازی نکردیم، اما کاری که تلاشگران صنعت نفت برای مهار فوران این چاه انجام دادند شجاعانه بود.

وی با پاسداشت یاد و خاطره دو تن از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران که در حادثه فوران و آتش سوزی چاه رگ سفید جان‌باختند اظهار کرد:

مهارگران صنعت نفت در مدت ۵۸ روز توانستند این چاه سرکش را بدون حادثه و با رعایت استاندارد های کار کنترل و ایمن سازی نمایند ودر اجرای عملیات به رکورد های قابل توجه ای دست یابند .

سپهری گفت: در دست یابی به این موفقیت تخصص ،دانش فنی ،تجربه و انسجام و هماهنگی میان مهار گران این شرکت و مناطق نفخیز جنوب بسیار ارزشمند و با اهمیت بود.

مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان این که شرکت ملی نفت ایران هنوز در حال بررسی دلیل وقوع این حادثه است، افزود: این حادثه سبب شد تا صنعت نفت به‌طور جدی موضوع پیشگیری و مهار فوران چاه‌ها در دریا و خشکی را دنبال کند که براین اساس قرار شد در آینده یک سازمان به صورت یکپارچه به مهار فوران چاه‌های نفت و گاز بپردازد.

سپهری ادامه داد: همچنین در بخش آموزش نیز تصمیم گرفته شده است تا به تعدادی از نیروهای انسانی به عنوان فرمانده آموزش داده شود تا هنگام بروز چنین حوادثی این کارکنان آموزش دیده به مدیریت و فرماندهی در مواقع بحران بپردازند.

در این پنل تخصصی مهران مکوندی، معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به ارائه گزارشی از بروز حادثه و اقدامات بعمل آمده در زمینه مهار فوران این چاه پرداخت و توضیح داد میدان رگ سفید پس از میدان پازنان یکی از بزرگترین کلاهک‌های گازی میدان‌های مناطق نفت‌خیز جنوب را دارد.

وی از جمله دستاوردهای این فوران را ثبت رکورد زمانی ۱۷ روز در جانمایی و ساخت موقعیت برای استقرار دستگاه حفاری، ثبت رکورد ۳۴ روز در مهار با روش حفاری چاه‌های امدادی و حداقل میزان خسارت انسانی با توجه به گستردگی عملیات بدشمرد.

در ادامه اقایان منجزی ،محمدی و ساویز به ارائه نظرات و پیشنهادات کارشناسی خود در باره راههای پیشگیری بروز حوادث و چگونگی مواجهه با حوداث حین کار حفاری از جمله فوران چاه پرداختند .

همچنین به پرسش های تعدادی از حاضرین در این پنل تخصصی پاسخ داده شد.

Twitter Google+ Facebook
202 views
طراحی سایت : بیتانگار