تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15328

ذخیره سازی بیش از ۲,۵ میلیارد متر مکعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی هشت ماه نخست امسال، در مجموع ۲ میلیارد و ۵۶۷ میلیون متر مکعب گاز در مخازن شوریجه دی و سراجه قم تزریق کرد و در ماه‎های سرد سال ۲ میلیارد و ۱۷ میلیون متر مکعب گاز به شبکه سراسری تحویل داد.

به گزارش عصرنفت به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، رامین حاتمی، مدیرعامل گفت: شرکت نفت مناطق مرکزی با تولید حداکثر ۲۷۷ میلیون متر مکعب گاز در روز، معادل ۳۰ درصد گاز مصرفی کشور را تامین می‎کند که امسال بالغ بر ۹۶ درصد تعهدات تکلیفی تولید گاز در این شرکت محقق شده است؛ چهار درصد باقیمانده نیز از راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی و اولویت تولید از مخازن مشترک در سال جاری تاثیر پذیرفته است.

وی گفت: این شرکت در سال ۱۳۹۶ موفق شد با تولید روزانه ۲۲۹ هزار بشکه نفت، به رکورد تولید از میدان‌های مشترک نفتی خود دست یابد که در این زمینه می‎توان به افزایش هشت هزار بشکه ای تولید نفت در میدان پایدار غرب به عنوان یکی از اقدام‌های برجسته اشاره کرد.

حاتمی به بیش از یک سال تولید بدون وقفه از میدان مشترک آذر نیز اشاره کرد و افزود: میزان برداشت از این میدان مشترک در ابتدای سال ۹۶ بالغ بر ۱۵ هزار بشکه در روز بود که در مدت کوتاهی به بیش از ۳۰ هزار بشکه رسید.

بر اساس اعلام شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، این شرکت ۲۳ طرح را در بخش‌های بالادستی و میان دستی برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی معرفی کرده است که ارزش آنها به پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می رسد. سهم این شرکت از تفاهمنامه‌های امضا شده شرکت ملی نفت ایران با شرکت‌های داخلی و خارجی در قالب الگوی جدید قراردادهای نفت، ۱۳ تفاهم‌نامه مطالعاتی است؛ اما در کنار این تفاهم‌نامه‌ها، دفتر سرمایه‌گذاری این شرکت محل برگزاری جلسه‌های فشرده برای اجرای پروژه در قالب EPCF و EPDF است. همچنین با امضای قرارداد توسعه میادین آبان و پایدار غرب با شرکت های زاروبژنفت روسیه و دانا انرژی طی روزهای اخیر، تکلیف دو میدان مشترک شرکت نفت مناطق مرکزی که در مجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب واقع شده است، مشخص شد.

Twitter Google+ Facebook
461 views
طراحی سایت : بیتانگار