تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 14928

داده‌های انرژی کشور در دسترس عموم

رییس موسسه مطالعات بین المللی انرژی گفت: وزیر نفت اصرار داشت داده‌های انرژی کشور در اختیار جامعه قرار بگیرد تا راه‌حل‌هایی برای مدیریت انرژی پیدا ‌کنیم.

به گزارش «انرژی امروز»، دکتر علی مبینی دهکردی در مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی و کتاب ترازنامه هیدروکربوری کشور با بیان اینکه «انرژی از بخش های تاثیرگذار در زندگی بشر است»، گفت: بشر در تلاش است، از منابع انرژی جدید استفاده کند تا خسارت کمتری به محیط زیست وارد شود.

دهکردی با اشاره به وجود منابع طبیعی غنی در ایران گفت: در ایران همه نوع منابع انرژی وجود دارد که بخشی از این منابع صرف رشد کشور می‌شود اما بخش دیگر باعث تخریب محیط زیست می شود.

رییس موسسه مطالعات بین المللی انرژی گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته منابع هیدروکربوری تا سال ٢٠۵٠ نقش بارزی در تامین منابع انرژی جهان دارند.

دهکردی خاطر نشان کرد: این بدان معنی نیست که این موضوع برای همه کشورها یکسان است. برای مثال آلمان پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۵۰ انرژی‌های تجدیدپذیر جایگزین هیدروکربورها شوند. همچنین آمریکا جهت‌گیری کرده است که به سمت منابع تجدیدپذیر حرکت کند.

رییس موسسه مطالعات بین المللی انرژی با تاکید بر اینکه «این علائم نشان‌دهنده تغییرات بزرگ هستند»، گفت: ما به این علائم کمتر توجه می‌کنیم. الگوی تولیدی در کشور افزایش قیمت تولیدات و کاهش کیفیت است، درحالیکه این الگو در دنیا کاملا برعکس است و این باعث می‌شود هر دریچه‌ای برای تولیدکننده خارجی و تصاحب بازارهای کشور باز شود.

وی با اشاره به رونمایی از پایگاه اطلاع‌رسانی و کتاب ترازنامه هیدروکربوری کشور گفت: رونمایی از این پایگاه سه هدف دارد اهمیت داده، اطلاعات، دانش و روندهای آماری اولین هدف این رونمایی است چرا که با رونمایی از این پایگاه داده‌های انرژی ملی کشور در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

دهکردی خاطر نشان کرد: وزیر نفت اصرار داشت داده‌های انرژی کشور در اختیار جامعه قرار بگیرد تا راه‌حل‌هایی برای مدیریت انرژی پیدا ‌کنیم.

وی هدف دیگر رونمایی از این پایگاه را شفافیت دانست و گفت: در ایران حدود ۵.۷ میلیون بشکه در روز معادل نفت خام، نفت و گاز مصرف می‌شود و بین ۲۰ تا ۲۴ هزار دلار سرمایه‌ گذاری ثابت برای استخراج هر بشکه نفت خام است.

رئیس موسسه مطالعات بین المللی انرژی با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: در این برنامه پیش بینی شده بود ضریب شدت مصرف انرژی کاهش یابد درحالیکه رقم شدت مصرف انرژی بالای یک است. هرچه میزان شدت مصرف انرژی بزرگتر و درآمد سرانه کوچک‌تر باشد ضریب شدت انرژی نابه‌هنجارتر است.

وی خاطر نشان کرد: هدف دیگر از رونمایی از این پایگاه، پالایش داده‌ها است. همچنین قصد داریم تراز هیدروکربوری را به جغرافیای استانی تصری دهیم و بررسی کنیم هر استان چه در چه وضعیتی قرار دارد.

Twitter Google+ Facebook
242 views
طراحی سایت : بیتانگار