تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15128

تولیدکنندگان نفت شیل مایل به ادامه مذاکره با اوپک هستند

احتمال افزایش تعداد اعضای اوپک، ابراز تمایل تولیدکنندگان جهانی شیل به ادامه مذاکرات با اعضای اوپک، امضای توافق نفتی ادنوک و انی و برنامه مصر برای برگزاری مناقصه واگذاری امتیاز اکتشاف نفت در دریای سرخ از مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته بود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری اسپوتنیک، «محمد بارکیندو» دبیرکل سازمان اوپک، نشست اخیر نمایندگان این سازمان و ابرشرکت های شیل آمریکا و کانادا را بسیار مطلوب خواند و گفتمان های انجام شده را صادقانه و صریح ارزیابی کرد.
بارکیندو از ابراز تمایل تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا و کانادا برای ادامه مذاکرات در حوزه انرژی خبر داد و گفت: این رایزنی ها فراتر از موضوع توازن بازار ادامه خواهد داشت، زیرا تمام صنعت انرژی را در بر می گیرد.

**درخواست ۳ کشور برای پیوستن به اوپک در حال بررسی است
به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، «گابریل باگا اوبیانگ لیما» وزیر صنعت، معدن و انرژی گینه استوایی اعلام کرد که سه کشور کنگو، چاد و مالزی به دنبال پیوستن به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هستند.
اوبیانگ به نقل از مقامهای اوپک اعلام کرد که اعضای احتمالی جدید باید تعهدات بین‌المللی این سازمان را در راستای توافق کاهش تولید بپذیرند.
اکنون اوپک در حال ارزیابی درخواست کشورهای یادشده برای پیوستن به این سازمان است.

**ابوظبی برای نخستین بار قرارداد نفتی با ایتالیا امضا کرد
به گزارش رویترز، شرکت ملی نفت ابوظبی، ادنوک، اعلام کرد که یک قرارداد ۴۰ ساله با شرکت انی ایتالیا امضا کرده که به موجب آن ۱۰ درصد از سهام امتیاز اکتشاف و تولید از میدان نفتی فراساحلی «ام شیف» و «نصر» و ۵ درصد از سهام اکتشاف و برداشت از میدان «زاکوم» را به ارزش کلی ۹۰۰ میلیون دلار به این شرکت واگذار کرده است.
به گفته ادنوک، این نخستین بار است که یک شرکت انرژی ایتالیایی حق امتیاز اکتشاف و برداشت نفت و گاز در میدان های نفتی ابوظبی را به دست می آورد.

**بانک هلندی: رشد صدور نفت آمریکا ممکن است توافق اوپک را تضعیف کند
به گزارش بلومبرگ، بانک هنلدی «آی. ان. جی. گروپ. ان. وی» معتقد است که رشد صادرات محموله های نفتی آمریکا به آسیا ممکن است توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را تضعیف کند و قیمت نفت را به کمتر از ۶۰ دلار بکشاند.
بر اساس اعلام این بانک، گرچه توافق کاهش تولید، مازاد عرضه نفت را در سال ۲۰۱۷ میلادی کاهش داده است، اما رشد عرضه نفت آمریکا و افزایش سهم آنها از بازار آسیا ممکن است برخی تولیدکنندگان این محصول را به طمع افزایش تولید بیندازد.

**مصر برای اکتشاف نفت در دریای سرخ مناقصه برگزار می کند
به گزارش روزنامه عرب نیوز، وزارت نفت مصر در اندیشه برگزاری یک مناقصه جهانی پیش از پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به منظور اکتشاف نفت در دریای سرخ است.
طارق المولی، وزیر نفت مصر به اهمیت این پروژه در جذب شرکت های بین المللی برای فعالیت های حفاری و اکتشاف تاکید کرد.
وی گفت که فعالیت جمع آوری اطلاعات زمین شناسی در این منطقه در حال اتمام است.

Twitter Google+ Facebook
178 views
طراحی سایت : بیتانگار