تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 14509

تهیه بانک اطلاعات پیمانکاران ایران توسط توتال فرانسه

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی گسترده‌ پیمانکاران و سازندگان ایرانی از سوی توتال، گفت: شرکت ملی نفت ایران و ستاد وزارت نفت بر اجرای قرارداد فاز۱۱ پارس جنوبی و استفاده از سازندگان و پیمانکاران ایرانی نظارت می‌کنند.

«حبیب‌اله بیطرف» روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح انستیتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت، در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا مبنی بر انتقاد برخی سازندگان ایرانی در استفاده نکردن توتال از ظرفیت های داخلی، گفت: در قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با توتال فرانسه، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ایرانی در بخش پیمانکاران و سازندگان تجهیزات پیش‌بینی شده است.
وی یادآور شد: توتال با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ایرانی در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، بانک اطلاعاتی گسترده‌ای از پیمانکاران و سازندگان ایرانی تهیه کرده است.
معاون وزیر نفت افزود: روش به‌کارگیری پیمانکاران و تامین تجهیزات بر مبنای مناقصه است.
وی با اشاره به انتقاد برخی سازندگان، گفت: برخی شرکت‌های لوله‌سازی در ایران در این زمینه ابراز نگرانی کرده‌ و با ما مکاتبه داشته اند اما مشکلی وجود ندارد و وزارت نفت این موضوع را پیگیری می‌کند.
بیطرف با تاکید بر اینکه سازندگان ایرانی باید هولوگرام معتبر تولید و کیفیت محصول را داشته باشد، افزود: اگر محصولات سازندگان داخلی دارای هولوگرام نباشد، قرار است که گواهی کیفیت محصول خود را از نهاد صدور گواهینامه کیفیت محصول که در انجمن نفت ایران ایجاد شده است، تهیه کنند.

**ضرورت تکمیل زنجیره ارزش در صنعت گاز
معاون وزیر نفت در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری درباره افتتاح انستیتو گاز گفت: ۱۲ انستیتو در قالب قراردادهای پژوهشی بخش پایین‌دست صنعت نفت ایجاد خواهد شد که یکی از آنها انستیتو گاز است.
وی افزود: هدف از تاسیس این انستیتوها، بکارگیری ظرفیت‌های علمی و پژوهشی، توسعه فناوری و کسب دانش فنی در بخش پایین‌دست صنعت نفت است.
بیطرف افزود: این انستیتو دارای شبکه‌ای از همکاران دانشگاهی داخلی و خارجی و مشاوران ایرانی خواهد بود.
وی تصریح کزد: ایران دارای منابع عظیم نفت و گاز است که باید زنجیره تولید آنها برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر تکمیل شود.

Twitter Google+ Facebook
126 views
طراحی سایت : بیتانگار