تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15252

بلاروس به دنبال همکاری با ایران در حوزه نفت و پتروشیمی

«ایگور لیاشنکو» رییس کنسرسیوم «بل نفت خیم» بلاروس در دیدار با سفیر ایران در مینسک بر گسترش همکاری‌های نفتی و پتروشیمی و چگونگی راهکارهای گسترش مناسبات در این حوزه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، مصطفی اویسی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مینسک در این نشست که در پایتخت بلاروس برگزار شد، ضمن مرور ابعاد مختلف همکاریهای اخیر دو کشور در حوزه انرژی به دیگر ظرفیت های قابل توجه موجود پرداخته و بر لزوم تقویت و ادامه مناسبات دو طرف تاکید کرد.
رییس کنسرسیوم ‘بل نفت خیم’ نیز در این نشست با ابراز خرسندی از روند مثبت و سازنده همکاری ها در حوزه انرژی بین دو کشور اظهار امیدواری کرد که مسئولان مربوطه با تلاش و تفاهم بیشتر بتوانند از همه ظرفیت های متقابل در حوزه انرژی برای توسعه متوازن همکاری ها استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، با توجه به فقدان وزارت نفت در ساختار کشوری بلاروس این کنسرسیوم معادل وزارت نفت کشورمان ارزیابی می شود.
جمهوری بلاروس در شرق اروپا هم مرز روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی بوده و پس از فروپاشی سال ۱۹۹۱ شوروی به استقلال دست پیدا کرد.
این کشور به دلیل حفظ و تقویت توانمندی‌های صنعتی و فناوری پس از روسیه از ۱۳ کشور دیگر برآمده از فروپاشی شوروی پیشرفته تر است.

Twitter Google+ Facebook
263 views
طراحی سایت : بیتانگار